Haberler
Giriş Tarihi : 15-01-2021 22:19   Güncelleme : 16-01-2021 17:41

Bugün Gerçekleştirilen 3 Saldırıda Son Durum

KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu'na, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na kimliği belirsiz gruplarca saldırı gerçekleştirildi.

Bugün Gerçekleştirilen 3 Saldırıda Son Durum

KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu kimliği belirsiz gruplarca saldırı gerçekleştirildi.

Gün içerisinde muhalif isimlere art arda yapılan saldırılar sonucunda halkın huzur ve güvenliği tehlikeye atılıyor. İktidarın muhaliflere yapılan saldırıları hukuk kuralları içerisinde cezalandırmadığı gibi zaman zaman bu tarz saldırılar konusunda halkı galeyana getirdiği de görülüyor. 

Bugün Gerçekleşen Saldırılar

Saldırıların ilk hedefi KRT TV programcısı Avukat Afşin Hatipoğlu oldu. Akşam üzeri evine giderken maskeli kişilerce saldırıya uğradığını belirten Hatipoğlu, "Şükürler olsun, sağlık durumum iyi, evimde dinleniyorum. Gerekli şikayetleri yaptım, hukuki süreci takip ediyorum. Türkiye’de yaşadığımı hatırlatan saldırganların kimler olduğunu ise merak ediyorum" dedi. Hatipoğlu'na saldıran kişilerin kaçarken, "Konuştuklarına dikkat et" dediği öğrenildi.

Ankara'da gerçekleştirilen ikinci saldırının hedefi ise Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ oldu. Gelecek Partisi'nden yapılan açıklamaya göre, Özdağ'a aracına bineceği anda kimliği belirlenemeyen bir grup saldırdı. Başından ve yüzünden aldığı darbeler sonucu yaralanan Özdağ, özel bir hastanede tedavi edildi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, saldırıya ilişkin "Ülkedeki olumlu, olumsuz her gelişmeden sorumlu kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır" derken, Hükümet'ten açıklama beklediklerinin altını çizdi.

Olay için Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada da "Saldırganların tespiti ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar titizlikle sürdürülmektedir." ifadesi kullanıldı.

Faili henüz belirsiz bir diğer saldırı da Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu'na düzenlendi.Uğuroğlu, arabasına bineceği sırada arkadan gelen 3 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Saldırganların 34 plakalı bir araba ile geldiği belirtilirken, Emniyet'te ifade veren Uğuroğlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

3 Kişi Yakalandı

Yeniçağ’ın haberine göre; Orhan Uğuroğlu'na yapılan saldırı ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı. Diğer taraftan, Gelecek Partili Selçuk Özdağ ile Orhan Uğuroğlu'na saldıranların aynı kişiler olduğu öne sürüldü.

Emniyet yetkilileri, Uğuroğlu’nun evinin karşısındaki dükkandaki kamera görüntülerinden şahısların izine ulaştı.