Haberler
Giriş Tarihi : 01-11-2020 10:53   Güncelleme : 01-11-2020 10:53

Burhan Kuzu Çin Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu, Çin virüsü nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Burhan Kuzu Çin Virüsü Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Üç dönem AKP milletvekilliği yapan ve başkanlık sistemi rejimine geçilmesinde büyük payı olan Burhan Kuzu Çin virüsünden hayatını kaybetti.  65 yaşındaki Burhan Kuzu, yaklaşık iki haftadır Koronavirüs tedavisi görüyordu.

Sözcü'ye konuşan oğlu Süleyman Kuzu, “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede corona virüsü tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” dedi.

Virüs kaynaklı ölümler için "sosyal medya abartısı" demişti

Kuzu'nun, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinin ardından, 23 Mart tarihinde Çin virüsüne ilişkin paylaştığı bir mesajı sosyal medyada tekrar gündem oldu.

Kuzu, Çin'in Wuhan kentinden yayılarak tüm dünyada yüz binlerce insanın ölümüne sebep olan Çin virüsünün Türkiye'de de  ilk kez görülmesinin ardından sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

"Ebola 1976’da 13 bin; Sars 2002’de 8 bin; Mers 2012’de 858; Domuz gribi 2009’da 8238 can aldı. Aslında yakalanan kişiler ile ölenlerin oranı Covid-19’dan daha fazla. Daha çabuk yayılıyor ama daha az öldürücü Peki neden dünya diken üstü? Sosyal medyanın abartısı dışında bir şey mi var?"