Haberler
Giriş Tarihi : 29-03-2021 20:22   Güncelleme : 29-03-2021 20:22

"Büro Elemanı Bunları Götürebiliyorsa, Büronun Asıl Sahipleri Acaba Neleri Götürüyor"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, milyon liralık lüks araç içerisinde kokain çekerken görüntüleri ortaya çıkan AKP’li büro personeli Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklamalarda bulundu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası düzenlediği basın toplantısında, AKP’li büro personeli Kürşat Ayvatoğlu'nun son model lüks araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntülerle ilgili konuştu.

"Onların tek davası makam ve mevkidir, nüfuzdur, banka hesaplarıdır, doların yeşilidir, yatlarıdır, katlarıdır, bindikleri spor arabalardır. Bunlar, ‘bakara makara’ diyerek, dinimizle alay ederken, lüks otellerin saunalarında, ‘camış misali yatarken’, ‘Naber fakirler’ diyerek milletimizle alay etmekten çekinmezler," diyen Öztrak, "Bu ülkede; pandemide kapatılan işyerlerinde çalışan genç müzisyenler, açlıktan, parasızlıktan yaşamına kıyar, milyonlarca gencimiz işsiz, geleceksiz, anasının babasının eline bakar. AK Partinin büro çalışanının burnu ultra lüks arabalarda pudra şekeriyle dolar" ifadelerini kullandı.

Öztrak şöyle devam etti:

"2014’te Kastamonu Belediyesi’ne, kaynakçı kadrosundan giren bu şahıs, yedi yılda bu zenginliğe nasıl erişti? Bu değirmenin suyu nereden geliyor? AK Parti Genel Merkezi’ndeki bir büro elemanı, bu kadar kısa sürede bu kadar serveti nasıl elde edebildi? Böyle lüks bir yaşamı büro elemanı maaşıyla nasıl sağladı? AK Parti’de genç bir büro elemanı bunları götürebiliyorsa, büronun asıl sahipleri acaba neleri götürüyor? Ve şimdi beylerdeki telaş, acaba neyin telaşı? Olayın üstünü kapatmak için profesyonel kalemler melodram üzerine melodram yazıyor. Olayı soruşturmakla mükellef İçişleri Bakanı da çıkmış, ‘konuyu siyasileştirmek isteyenler var’ diyor. Elbette suçun şahsiliği esastır, ama nüfuz ticaretine konu mekân siyasi bir mekân ise birileri kamu gücünü kullanarak servet ediniyorsa, bu konu tam da siyasetin konusudur. Bugün tüm bunları aydınlatabilecek bir yargı var mı? Olayı tüm boyutlarıyla soruşturacak bir Cumhuriyet Savcısı var mı? Göreceğiz. Yolsuzluklar, kamu kaynaklarını talan… Ülkede o kadar büyük bir irin, cerahat birikti ki… Kokusu artık arşı sardı."