Haberler
Giriş Tarihi : 03-05-2021 10:56   Güncelleme : 03-05-2021 11:15

Büyük İkramiye: Devlet Desteği İçin Başvuran Kişiye Tam 4 Lira 63 Kuruş Destek Çıktı

Emre Akıncı, pandemi döneminde kendisine destek vermesi amacıyla başvurduğu devletten 4 lira 63 kuruş (4.63) destek alabildi.

Büyük İkramiye: Devlet Desteği İçin Başvuran Kişiye Tam 4 Lira 63 Kuruş Destek Çıktı

Yiyecek-içecek sektöründeki işletmelere yönelik ciro kaybı desteklerine başvuran Emre Akıncı'ya 4 lira 63 kuruş yardım yapıldı. Restoran annesinin adına kayıtlı olduğu için desteğin de annesinin hesabına yattığını belirten Akıncı, ''Başvuru yaptıktan iki ay sonra annemin banka hesabına 4 lira 63 kuruş yatırıldı. Allah'ım beni şaşırtmasın. Bu müthiş para benim ahlakımı bozmasın inşallah. Ben artık bu parayla kiramı, borcumu harcımı öder, sonra da Maldivler’e tatile giderim, kimse kusura bakmasın” diyerek içinde bulunduğu durumla dalga geçti.

Destek alabilmek için tam iki ay beklediklerini belirten Emre Akıncı, “Esnaf Odası yetkilileri hakkımız olduğunu söyleyince, hemen işlemlere başladık. Bürokratik işlemleri tamamladıktan sonra yapılacak olan yardım onaylandı mı, ne kadar destek yapılacak diye her gün e-devlet üzerinden kontrol ettik. İki ayı aşkın süreden sonra annemin hesabına 4 lira 63 kuruş ciro desteği yatırıldığına ilişkin makbuz iletildi. Hayallerimiz yıkıldı, şoke olduk.

Onca yazışma, onca bürokratik işlemler verilen emeklerden sonra dalga geçer gibi bu desteğin verildiğini bildirmeleri çok ayıp. Size hak doğmuyor dense bu kadar kırılmaz, bu kadar hayal kırıklığı yaşamazdık. Devleti neden bu duruma düşürüyorsunuz, ayıptır'' diyerek tepkisini sürdürdü.