Haberler
Giriş Tarihi : 28-10-2020 17:34   Güncelleme : 28-10-2020 17:34

Canan Kaftancıoğlu Erdoğan'ın Mesajı Okunan Cumhuriyet Bayramı Törenini Terk Etti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun İstanbul Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı çelenk bırakma törenini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okununca terk etti.

Canan Kaftancıoğlu Erdoğan'ın Mesajı Okunan Cumhuriyet Bayramı Törenini Terk Etti

İstanbul Valiliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene CHP'den İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun yanı sıra İstanbul il örgütü ve başka siyasi parti yöneticileri de katıldı.

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okunduğu sırada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan'ın mesajının siyasi propaganda içerdiğini söyleyerek tören alanından ayrılarak alan dışında bekleyen partililerin yanına geçti.

Önce Alınan AKP Çelengi İçin Polise Sert Çıktı

Parti çelenginin sunulması için resmi törenin bitişini polis barikatının arkasında bekleyen Kaftancıoğlu, AKP çelenginin tören alanına önceden alınması sebebiyle güvenlik mensuplarına da, ''Bütün çelenkler alanın dışında bekletilirken bir siyasi parti çelenginin nasıl içeriye alındığının açıklamasını ve gereğini yapmak durumundasınız. Eşitlik gereği ya bütün siyasi parti çelenkleri içeri alınmalı ya da AKP'nin çelengini de dışarıya çıkarmak zorundasınız" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Kaftancıoğlu ve güvenlik mensubu arasında yaşanan bu diyalogdan sonra CHP İstanbul İl Örgütü, Taksim Cumhuriyet Anıtı'na parti çelengini bıraktı. Tüm partililerin ve katılımcıların bayramını kutlayan CHP'li Kaftancıoğlu, Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndan ayrıldı.