Haberler
Giriş Tarihi : 12-01-2021 12:38   Güncelleme : 12-01-2021 14:20

Canan Kaftancıoğlu'dan Erdoğan'a 1.000.001 Liralık Tazminat Davası

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu ve manevi tazminat davası açtı.

Canan Kaftancıoğlu'dan Erdoğan'a 1.000.001 Liralık Tazminat Davası

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlarken CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’nu hedef almış "DHKP-C militanıdır" ifadesini kullanmıştı.

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, yaşanan bütün bu gelişmeler üzerine yargı yoluna giderek AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dr. Canan Kaftancıoğlu tarafından İstanbul Anadolu Asliye Hukuk mahkemesinde AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında 1.000.001 liralık manevi tazminat davası ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında 1.000.000 liralık manevi tazminat davası ile hem AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan hem İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında; Hakaret, Görevi Kötüye Kullanma, Yargı Görevi Yapanı Etkilemeye Teşebbüs, Adil Yargılamayı Etkilemeye Teşebbüs suçlarını işledikleri için iddianame tanzim edilmesi ve kamu davası açılması hususlarında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verildi.

Canan Kaftancıoğlu, Erdoğan ve Soylu’nun Anayasa suçu işlediğini ifade ederek bundan ötürü kazanacağı tazminatların bir kuruşuna bile dokunmadan İstanbul’da küçük çocuğu olan, evine ekmek götürmekte zorlanan iktidarın fakirleştirdiği ihtiyacı olan ailelerle paylaşacağını belirtti.