Haberler
Giriş Tarihi : 23-03-2021 23:15   Güncelleme : 23-03-2021 23:29

Çavuşoğlu, NATO Toplantısında: Tüm Terör Örgütleriyle Mücadelemiz Devam Edecek

NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin tüm terör örgütleriyle mücadelesinin süreceğini söyledi.

Çavuşoğlu, NATO Toplantısında: Tüm Terör Örgütleriyle Mücadelemiz Devam Edecek

Brüksel'deki NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın ilk oturumunda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle mücadele mesajı verdi.

"Tüm terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek"

Birinci oturumdaki hitabının ardından konuşması hakkında sosyal medya hesabından bilgi veren Çavuşoğlu, Türkiye'nin Afganistan'da barış süreci için üst düzey toplantıya ev sahipliği yapacağını söyledi.

Libya'da istikrarın tesisi için Türkiye'nin desteğinin süreceğini aktaran Çavuşoğlu, "PKK/YPG, Irak ve Suriye'ye de tehdit. Tüm terör örgütleriyle mücadelemiz devam edecek" dedi.

Teröre karşı "Birlik" Vurgusu

Toplantının ikinci oturumunun da gerçekleştirildiği bilgisini paylaşan Çavuşoğlu şunları aktardı:

"İttifak içinde dayanışmanın güçlendirilmesinin, her bir müttefikin güvenlik kaygılarının ciddiye alınmasının, terörün her türüne karşı birlikte mücadele edilmesinin önemini vurguladık."

Bakan Çavuşoğlu ayrıca, Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian ile de görüştü. "Ekonomik ve Ticari Ortak Komisyon toplantısı ve İş Forumu'na ev sahipliği yapacağız" diyen Çavuşoğlu, Suriye ve Libya dâhil bölgesel konularda da Türkiye ile Fransa'nın istişarelere devam edeceğini bildirdi.

Son olarak Birleşik Krallık Dışişleri Bakanı Dominic Raab’la görüşen Çavuşoğlu, görüşmeye ilişkin verdiği bilgide, "Serbest Ticaret Anlaşmasının kapsamını genişletmek ve 20 Milyar Dolar ticaret hedefine ulaşmak istiyoruz. Kıbrıs, Doğu Akdeniz ve Libya’daki gelişmeleri ele aldık" dedi.