Haberler
Giriş Tarihi : 14-09-2020 21:57   Güncelleme : 14-09-2020 21:57

Çavuşoğlu: Suriyeli Kardeşlerimize Yardımlarımızdan Birileri Rahatsız Oluyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyinde Türk Kızılay ekibine yönelik silahlı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu: Suriyeli Kardeşlerimize Yardımlarımızdan Birileri Rahatsız Oluyor

Türk Kızılayı'na yönelik yapılan saldırı sonucunda çalışan bir Türk Kızılay personeli şehit olmuş, bir personel yaralanmış, bir kişi de yara almadan kurtulmuştu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bangladeş Dışişleri Bakanı Abul Kalam Abdul Momen'le Dışişleri Bakanlığındaki görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, saldırıya yönelik açıklamalar yaptı.

Bakan Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyinde görevli Türk Kızılay ekibinin bulunduğu araca düzenlenen silahlı saldırı sonucu şehit olan insani yardım görevlisine Allah'tan rahmet diledi, yaralılara da geçmiş olsun dileğini iletti.

Çavuşoğlu, "Bu saldırı da gösteriyor ki biz orada Suriyeli kardeşlerimize yardım elimizi uzattıkça birileri, teröristler ve onların destekçileri rahatsız oluyor ama bu tür saldırılar bizi yıldırmaz. Suriyeli kardeşlerimize, Suriye içerisinde desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.