Haberler
Giriş Tarihi : 09-09-2020 17:11   Güncelleme : 09-09-2020 17:11

CHP'li Adıgüzel Gerçek Vaka ve Vefat Sayılarını Açıkladı: Koca'ya "Sanal Bakan" Dedi

CHP'li Mustafa Adıgüzel, koronavirüs vaka ve ölüm sayıları hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. "Koronavirüsten Türkiye'de gerçek vefat sayısı 23 bindir. Türkiye'nin genelinde vaka sayısı ise 980 bindir"

CHP'li Adıgüzel Gerçek Vaka ve Vefat Sayılarını Açıkladı: Koca'ya

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, koronavirüs vaka ve ölüm sayıları hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. Şu anda TBMM'de her 30 milletvekilinden birinin hasta olduğunu, hasta olup tedavi gören belediye başkanları ve siyasi parti liderleri bulunduğunu söyleyen Adıgüzel, Türkiye'de her apartmana virüsün girdiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya, "sanal bakan" dediğini ifade eden Adıgüzel, "Sağlık Bakanı, 'bugün ne verelim' diye düşünüp taşınıp bir sayı belirleyip, onu da Twitter'da yayınlamaktan öteye gitmeyen bir sağlık bakanıdır. Sağlık Bakanı, bu işleri artık bırakmalıdır" şeklinde konuştu.

"16 bin yeni vakamız vardır. Bakan bir sıfır atmaktadır. Bu vefatlar da beş büyük ilimiz İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya'nın salgının başından beri toplam vefat sayıları, belediyelerimizin kayıtlarında mevcuttur. Toplam vefat sayısı 8 bin 850'dir. Bu kentlerde 30 milyon insanımız yaşamaktadır. 30 milyon insanımızda 8 bin 850 ise bunu 82 milyon insanımızla oranladığımızda, Türkiye'de gerçek vefat sayısı 23 bindir. Türkiye'nin genelinde vaka sayısı ise 980 bindir. Bu da, Bakan'ın açıkladığı 285 bin rakamının yaklaşık dört katıdır. Türkiye'de her 40 kişiden birisi Covid ile tanışmış durumdadır.

Sağlık Bakanı'nı ve hükümetin başını ölüme sebebiyet vermekten, can kaybına sebebiyet vermekten suç duyurusunda bulunmak istiyorum"