Haberler
Giriş Tarihi : 09-07-2021 11:12   Güncelleme : 09-07-2021 11:12

CHP'li Belediye Başkanı, Çalışanlarının Dövdüğü İddia Edilen Kadın Hakkında Açıklama Yaptı

Eynesil Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz, yanında çalışan kişiler tarafından dövüldüğü iddia edilen kadın hakkında açıklama yaptı.

CHP'li Belediye Başkanı, Çalışanlarının Dövdüğü İddia Edilen Kadın Hakkında Açıklama Yaptı

Giresun’un Eynesil ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz'in yanında çalışan kişilerin 'parklar kirli' diyerek Ülfet Dikici isimli kadını darp ettiği iddia edildi. 

Yüzünde morluklar ve şişlikler olan Dikici, parka gelen görevlilerin ilçe parkının bakımsız olduğunu söyleyerek kendisine, oğluna ve gelinine saldırdığını belirtti.

Kendisini darp eden kişilerden şikayetçi olan Dikici, ''Parka gitmiştik parkın pis olması nedeniyle belediye görevlileri çağırdık. Belediye başkanı ve yanındakiler parka geldi .Orada belediye başkanının yanındaki bir kişi oğlum Yasin Dikici'ye karşında başkan var düzgün otur şeklinde uyarıda bulundu. Bunun üzerine oğlum da ‘Oturmasının senden mi öğreneceğim’ cevabını verdi.

Bunun üzerine belediye başkanının yanında bulunanlar oğluma saldırdı. On kişi oğlumu darp etmeye başladı. Yanımızda gelinim vardı ona da yumrukla vurdular. Bu durumu görünce ben de araya girdim ayırmaya çalıştım ama kim vurduysa beni de bu hale getirdiler. Bütün bu yaşananlar da belediye başkanının yanında gerçekleşti. Ekiplerini toplayıp götürmedi. Beni nasıl bu hale getirdilerse cezalarını çekmelerini istiyorum. Bu kadar vicdansızlık olur mu? Eşinin, çocuklarının yanında oğlumu darp edip beni de bu hale getirdiler'' şeklinde konuştu.

Düşmüş Olabilir 

Belediye Başkanı Ahmet Latif Karadeniz yayımladığı video ile konuya ilişkin açıklama yaptı. Karadeniz, Dikici'ye vurulduğunu görmediğini, yaralı kadının arbede sırasında düşmüş olabileceğini iddia etti.

''Birileri kadına el kaldırıp vurmaz'' diyen Karadeniz, ''Belediye Başkanlığı makamında bulunduğum sırada telefonla yüksek sesle konuşulduğunu duydum. Bunun üzerine görevli arkadaşa neler olduğunu sordum ve bana bir vatandaşın şikayeti olduğunu ama sinkaflı küfürlerle konuştuğunu söyledi. Bunun üzerine belediyeyi arayan numaradan kendisine ulaşarak kendimi tanıtıp şikayetini dinlemek istediğimi söyledim ama bana da aynı şekilde hakaret dolu sözlerle şikâyette bulunuldu.

Bunun üzerine kendisiyle yüz yüze görüşüp dinlemek istediğimi söyledim ve parkta bulunduğunu ve beklediğini söyledi. Bende parka gittim amacım sadece dinleyip şikâyetini öğrenmekti.

Vatandaşla konuşurken , park içerisindeki işletmenin sahibi ile tartışmaya başladılar ve darp edildi iddiasında bulunan kadının oğlu işletme sahibine saldırdı. Bunun üzerine arbede çıktı. Bu arada kadında arbede arasında yere düşmüş, bir yerlere çarpmış olabilir ama birileri kadına el kaldırıp vurmaz. Kadına vurulduğunu da görmedim'' ifadelerini kullandı.