Haberler
Giriş Tarihi : 23-03-2021 21:56   Güncelleme : 23-03-2021 22:06

CHP'li Emir: Kayıp 1,5 milyon Pfizer Aşısı, AKP Kurultayına Katılacak Mutlu Azınlığa mı Uygulandı?

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, akıbeti belli olmayan 1,5 milyon doz Pfizer aşısına ilişkin, yarın yapılacak AKP kongresini işaret ederek “İlk defa, yarın yapılacak AKP kurultayında katılımcılardan Kovid testi istenmediğini öğrendik. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir? Yoksa 1,5 milyon kayıp Pfizer aşısı, AKP kurultayına katılacak mutlu azınlığa mı uygulandı?” diye sordu.

CHP'li Emir: Kayıp 1,5 milyon Pfizer Aşısı, AKP Kurultayına Katılacak Mutlu Azınlığa mı Uygulandı?

Ankara Milletvekili Emir, Avrupa Birliği’nin Türkiye’ye gönderdiğini söylediği 1,5 milyon doz Pfizer aşısı hakkında Sağlık Bakanlığının herhangi bir açıklama yapmadığını belirtti. Yarınki AKP kurultayına katılacaklar için ilk kez ‘test yaptırma zorunluluğu’ getirilmediğini söyleyen ve bu akıbeti meçhul 1,5 milyon doz Pfizer aşısına dikkat çeken Emir, “AKP, Tayyip Erdoğan’ın katıldığı her toplantıda her türlü önlemi alan, herkese zorunlu Kovid testi yaptıran bir parti. Ama bu sefer yaptırmıyor. Acaba katılımcılar zaten aşı oldular mı, el altından aşılar yapılıyor mu” diye sordu.

SAĞLIK BAKANI İVEDİLİKLE AÇIKLAMA YAPMALI

Emir, ANKA Haber Ajansı’na konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“AKP’nin lebaleb kongreler yapmasına alıştık ve kongreler öncesinde mutlaka herkese Kovid testi yapılıyordu. Ama ilk defa, yarın yapılacak AKP kurultayında katılımcılardan Kovid testi istenmediğini öğrendik. Bu rahatlığın sebebi ne olabilir? Kongre katılımcılarının ve AKP yöneticilerinin bu rahatlığının nedenini düşündüğümüzde acaba hiç haber alamadığımız, defalarca sorduğumuz ama bir türlü öğrenemediğimiz 1,5 milyon doz Pfizer aşısı ‘bu mutlu azınlığa uygulanmaya başladı mı’ diye sormadan edemiyoruz. Çünkü AKP, Tayyip Erdoğan’ın katıldığı her toplantıda her türlü önlemi alan, herkese zorunlu Kovid testi yaptıran bir parti. Ama bu sefer yaptırmıyor. Acaba katılımcılar zaten aşı oldular mı, el altından aşılar yapılıyor mu, bu soruların cevabını ivedilikle bekliyoruz ve özellikle Sağlık Bakanı’nın, Avrupa Birliği’nin ‘Ben ihraç ettim’ dediği 1,5 milyon doz Pfizer aşısının gelip gelmediğini, kullanılıp kullanılmadığını mutlaka açıklaması gerekiyor.”