Haberler
Giriş Tarihi : 31-05-2021 13:26   Güncelleme : 31-05-2021 13:30

CHP'li Gürer: Yediemin Traktör ve Araçlarla Dolu

CHP'li Ömer Fethi Gürer, Niğde'de yaptığı incelemede Yediemin depolarında çok sayıda traktör ve araç olduğunu belirtti.

CHP'li Gürer: Yediemin Traktör ve Araçlarla Dolu

Niğde'deki icra depolarında incelem yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ekonominin kötü durumuna ve Çin virüsü salgının etkilerine değindi.

Çiftçilerin borçlarını ödeyemediğini ve depoda Yediemin tarafından çekilen traktörler olduğunu ifade eden Gürer, "Yediemin depoları ağzına kadar dolu" dedi.

Gürer, yaptığı açıklamada "22 milyona yakın icrada dosya devam ediyor. Ulusal Yargı Ağı’nın (UYAP) verilerine göre 1 Ocak -14 Mayıs günleri arasında icra ve iflas dairelerine 2 milyon 754 bin 926 yeni dosya gelmiş. Geçen yıla göre 776 bin 482 adet dosya artmış. Çiftçi esnaf borçlarını ödeyemediğinden çoğunluk icraya düşüyor ve buraya getirilenler de yediemin depolarında daha sonra satılıyor ve mağduriyetler katlanıyor. Traktörler, arabalar burada yaygın bir biçimde var. Yalnız Niğde’de şu an da dört ayrı yerde yediemin deposu bulunuyor. Ve yedi emin depoları ağzına kadar dolu. Bunu yanı sıra çoğunun da bir an önce satılması gerekiyor. Burada toplanan araçlar iklim koşulları nedeniyle çürüme tehdidiyle karşı karşıya. Her yediemin deposunda onlarca traktör ve araç var" ifadelerini kullandı.