Haberler
Giriş Tarihi : 26-01-2021 18:23   Güncelleme : 26-01-2021 18:27

CHP'li Pekşen, Gelecek Kurultayda Genel Başkan Adayı Olacağını Açıkladı

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, gelecek kurultayda genel başkan adayı olacağını duyurdu.

CHP'li Pekşen, Gelecek Kurultayda Genel Başkan Adayı Olacağını Açıkladı

Eski CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, gelecek kurultayda genel başkan adayı olacağını duyurdu. Partide şu an hak edenlerin değil, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği isimlerin siyaset yaptığını iddia eden Pekşen, "Ben önce partime demokrasi getireceğim" dedi.

Pekşen, Yeniden CHP Grubu Hareketi adı altında üç yıldır çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Milliyet gazetesine röportaj veren Pekşen, bu hareketi "CHP içerisindeki cumhuriyetçi, Atatürkçü, ulus devletten yana olan, parti içerisindeki demokrasiyi her koşulda savunan, örgütün güçlü siyaset yapma olanaklarına önem veren, parti tüzüğünde tekrar seçme ve seçilme haklarının örgüte iade edildiği, örgütün siyaset yapma hakkının iade edildiği bir tüzük önceleyen bir kadro hareketidir" şeklinde tanımladı.

Oluşturdukları kadronun Türkiye’yi her alanda yeniden inşa edebileceğini belirten Pekşen, "Her alanda Türkiye’de ve dünyada en yetkin insanları bir araya getirdik" ifadesini kullandı. Her alanda bir program ortaya koyduklarını söyleyen Pekşen, "Çin’e gittik, inceledik. Dünyanın başka ülkelerini inceledik. Avrupa’sını inceledik. İncelemediğimiz ülke kalmadı. Bütün programlarımız hazır" ifadelerini kullandı.

Gelecek kurultayda genel başkan adayı olmak için örgütün karşısına çıkacağını ve il il dolaşacağını belirten Pekşen, şunları söyledi:

"Şu anda CHP’de Genel Başkan’ın istedikleri siyaset yapıyor, hak edenler değil. Diyor ya Sayın Genel Başkan, 'Ülkeye demokrasiyi getireceğiz.' Ben önce partime demokrasi getireceğim. Oradan başlayacağız. CHP’de siyaset yapmak benim en doğal hakkım. Siyaset yapma hakkımın elimden alınmasına asla kimseye bırakmam. Hakkımı da söke söke alırım, alacağız da. CHP hiç kimsenin el freni olmayacaktır. El frenleriyle CHP iktidar olamaz."