Haberler
Giriş Tarihi : 19-09-2020 21:41   Güncelleme : 19-09-2020 21:54

CHP'li Vekilin Aracına Saldırı

CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırıldı ve tehdit edildi. Saldırganlar serbest bırakıldı.

CHP'li Vekilin Aracına Saldırı

Eski CHP milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı düzenlendiğini Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

Yarkadaş'ın yaptığı açıklamalar:

Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu'nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe'yi şikayet eden Kaboğlu'nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı. Kaboğlu, iki gün önce gerçekleşen bu saldırı sonrası, aynı gün polise haber verdi. Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı. Adli Kontrol Pazartesi günü başlıyor.

Az önce CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu ile konuştum. Kaboğlu, "Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler. İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim.

Kaboğlu Soylu'yu Eleştirmişti

İbrahim Kaboğlu, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, AYM Başkanı Zühtü Arslan hakkında söylediği sözlerin Anayasaya aykırı olduğunu ve Soylu hakkında meclis soruşturması açılması  gerektiğini ifade etmişti. Soylu ile polemiğe giren Barış Atay'ın sokak ortasında organize bir saldırıya uğraması bu saldırı hakkında da şüpheler oluşmasına neden oluyor.