Haberler
Giriş Tarihi : 11-10-2021 15:49   Güncelleme : 11-10-2021 15:49

Çiftlik Bank İddianamesi Kabul Edildi

Kabul edilen Çiftlik Bank iddianamesinde Mehmet Aydın dahil 17 şüpheli hakkında 2 bin 608'er yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Çiftlik Bank İddianamesi Kabul Edildi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın'ın aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede şüphelilerin 2 bin 608'er yıla kadar hapsinin talep edildiği iddianame, Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Kabulüyle birlikte dava sürecinin başladığı iddianamede Mehmet Aydın, Fatih Aydın ve Cengiz Samur dahil 17 şüphelinin "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık yaptıkları", "Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı yaptıkları" ve "Suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları" gerekçesiyle 784'er yıldan 2 bin 608'er yıla kadar hapsi istendi.

Yine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Mehmet Aydın'ın da aralarında bulunduğu 18 kişi hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve yönettikleri", "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık yaptıkları", "Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık yaptıkları ve "Suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama" gibi suçları işledikleri gerekçesiyle 22 bin 58 yıldan 75 bin 260 yıla kadar hapis cezası istenmişti.