Haberler
Giriş Tarihi : 17-02-2021 22:44   Güncelleme : 17-02-2021 22:44

Cumhurbaşkanlığı Cumhurbaşkanını Sansürledi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ''Şehitlerin sorumlusu Erdoğan’dır'' demesi üzerine Erdoğan, "Sen ne yüzsüzsün, terbiyesiz herif" ifadelerini sarf etti. Erdoğan'ın konuşmasının Cumhurbaşkanlığı sitesinde yayımlanan metninde ise hakaretlerin sansürlendiği görüldü.

Cumhurbaşkanlığı Cumhurbaşkanını Sansürledi

Erdoğan, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na, "Sen ne yüzsüzsün, terbiyesiz herif" ifadelerini sarf etti. Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, Erdoğan'ın sözlerinin ardından ''beş kuruşluk dava'' açacaklarını belirtirken, Erdoğan'ın hakaretleri Cumhurbaşkanlığı sitesinde sansürlendi.

"Mart ayı başı itibarıyla kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz" başlığıyla verilen Erdoğan'ın konuşmasından bazı kısımlar çıkartıldı.

Erdoğan konuşmasında, ''Utanmadan, sıkılmadan 13 şehidimizle ilgili olarak 'bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diyorsun. Ya sen ne yüzsüzsün, sende yüz var mı? Sen nasıl oluyor da 5 yıldır 6 yıldır bu şehitlerimizi yakından takip eden bizlere 'bunların sorumlusu Cumhurbaşkanıdır' diyorsun? Terbiyesiz herif'' ifadelerini kullandı. Ancak konuşmanın bu kısmı yazılı metinden çıkartıldı.