Haberler
Giriş Tarihi : 26-05-2021 09:20   Güncelleme : 26-05-2021 09:20

Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu Üyesi: Bakan'ın Beceriksizliğinden Dolayı Bir Nesli Kaybetmek Üzereyiz

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'u hedef aldı.

Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu Üyesi: Bakan'ın Beceriksizliğinden Dolayı Bir Nesli Kaybetmek Üzereyiz

Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu üyesi Prof. Dr. Ömer Özyılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sürekli değişen politikalarını bizzat Bakan Selçuk'u hedef alarak eleştirdi.

Özyılmaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunda ülkemizdeki yükseköğretim ve Milli Eğitim'deki eğitim uygulamalarına baktığımızda, bazı eksikliklerine rağmen, yükseköğretimin daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu, yerelleşme kurumsallaşma, bir çizgi izleme ve ciddi bir çabanın ürünüdür.

Milli Eğitim'de bu başarıyı göremiyoruz. Çünkü, Milli Eğitim Bakanı konu üzerinde özenle çalışarak bugünü kurtaracak politika üretemedi. Yerelin sesini duymadı, durumunu görmedi. Devlet nezdinde ağırlık koyarak bir tarz bir çizgi tutturamadı. Aksine çok zikzak yaptı ve çok yıprandı.

Bundan olumsuz olarak etkilenen de ilk, orta ve lise öğrencileri oldu. Ayrıca öğretmenler ve veliler de hüzün ve kedere boğulmanın yanında psikolojileri bozuldu. Bakandan kaynaklanan bu beceriksizlikten dolayı, bir nesli/kuşağı kaybetmek üzereyiz. Çok ciddi önlemler alınmalıdır” dedi.

Özyılmaz'ın paylaşımlarını daha sonra kaldırdığı görüldü.