Haberler
Giriş Tarihi : 07-09-2020 14:15   Güncelleme : 07-09-2020 14:22

DAEŞ'in Sözde Türkiye Emiri Çin Virüsüne Yakalandı: Polisler Karantinada

Adana'da düzenlenen operasyonla yakalanan DAEŞ sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'e yapılan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı ve kendisini yakalayan polislerin karantinaya alındığı öğrenildi.

DAEŞ'in Sözde Türkiye Emiri Çin Virüsüne Yakalandı: Polisler Karantinada

20 Ağustos tarihinde Adana düzenlenen bir operasyonla yakalanan radikal İslamcı terör örgütü DAEŞ sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in koronavirüse yakalandığı öğrenildi. 

Türkiye’deki stratejik yerlere, siyasetçi ve devlet adamlarıyla bazı ekonomik hedeflere yönelik sansasyonel eylemleri koordine ettiği öğrenilen sözde DEAŞ emiri Mahmut Özden, oğlu Hamza Özden ile aynı operasyonda tutuklanan DEAŞ üyesi Hüseyin Coşkun’da Covid-19 tespit edildi. Testleri pozitif çıkan DEAŞ üyelerinin, tutuklu bulundukları cezaevinde özel bölümde karantinaya alındıkları öğrenildi. Söz konusu hücre üyeleriyle temas eden cezaevindeki gardiyan ve diğer emniyet görevlilerine de test yapıldığı kaydedildi. Örgütün sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’in, Türkiye’deki stratejik yerlere, siyasetçi ve devlet adamlarıyla bazı ekonomik hedeflere yönelik sansasyonel eylemleri deşifre olmuştu.