Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 07-10-2020 20:35   Güncelleme : 07-10-2020 20:35

Dağlık Karabağ'ın Ermeni Sakini Azerbaycan Ordusunu Evinin Kapısında Karşıladı: Evinize Hoş Geldiniz

Ermenistan işgali altındaki Dağlık Karabağ'da Azerbaycan ordusunun harekatı devam ederken yaşlı bir Ermeni kadın Azerbaycan ordusunu evinin kapısında karşıladı.

Dağlık Karabağ'ın Ermeni Sakini Azerbaycan Ordusunu Evinin Kapısında Karşıladı: Evinize Hoş Geldiniz

Azerbaycan'ın Karabağ'a yönelik harekatı devam ederken, işgalden kurtarılan bir köyde yaşlı bir Ermeni kadınla Azerbaycan askeri arasında yaşanan diyalog, Karabağ'ın sadece hukuki anlamda değil Karabağ sakinlerinin gönlünde de Azerbaycan toprağı olduğunu ortaya koydu. Yaşlı kadın, kendisine sağlığını ve durumunu soran Azerbaycan askerine, "Evinize hoş geldiniz" dedi.

Ermenistan tarafından işgal edilen Azerbaycan toprakları, Azerbaycan ordusu tarafından alınmaya devam ediyor. Azerbaycan ordusu tarafından 1 kent, 1 kasaba ve 26 köy düzenlenen harekatla Azerbaycan'a kavuştu. Bu sabah saatlerinde Şükürbeyli köyünde de Azerbaycan bayrağı dalgalandı.

Ermenilerden geri alınan topraklarda yaşlı Ermeni bir kadın ile Azerbaycan askeri arasında yaşanan diyalog, gerçekleşen harekatın haklılığını bir kez daha ortaya koydu. Azerbaycan televizyonunda da yayınlanan görüntülerde, Azerbaycan askerlerinin Ermeni güçlerinden alınan bir köye girdiği kameraya yansıdı.

Görüntüde, yaşlı Ermeni kadınla Azerbaycan askeri arasında gelişen diyalogda yer aldı. Evinin kapısında bekleyen kadın, "Askerler" dedi. Azerbaycan askeri bunun üzerine, "Biz Azerbaycan askerleriyiz. Sağlığın yerinde mi? Köyde kimse kaldı mı?" diye yaşlı kadının halini durumunu sordu.

"Evinize Hoş Geldiniz''

Ermeni kadın bunun üzerine, "Ben varım bir kaç ev daha var" dedi. Askerler sorularına, "Ne iş yapıyorsun ailen nerede? diye devam etti. Ermeni kadın, "Ailem Ermenistan da... Ben burada satıcıyım küçük bir dükkanım var. Yalnızım" dedi. Azerbaycan askerlerinin, "Biz buradayız" sözüne ise yaşlı Ermeni kadın, "Evinize hoş geldiniz" diyerek cevap verdi.