Türk Dünyası
Giriş Tarihi : 11-10-2020 14:07   Güncelleme : 11-10-2020 14:07

Dağlık Karabağ'ın Sözde Lideri Harutyunyan Ermenistan Askerlerine Yalvardı: Biraz Dinlenin Sonra Yine Savaşın

Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Harutyunyan, savaştan kaçan Ermeni askerlere yalvarırken görüntülendi.

Dağlık Karabağ'ın Sözde Lideri Harutyunyan Ermenistan Askerlerine Yalvardı: Biraz Dinlenin Sonra Yine Savaşın

Sosyal medyaya düşen bir videoda, sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan, Azerbaycan karşısında ağır yenilgiler alan Ermenistan'ın can korkusuna düşen askerlerinin yolunu kesip "Biraz dinlenin, sonra savaşırsınız" diyerek yalvardı.

Ermenistan ordusu, Moskova'da yapılan görüşmeyle yürürlüğe giren geçici ateşkese rağmen sivil yerleşim yerlerine saldırmaya devam ediyor. Azerbayca ise sahaya ağırlığını koyarak Ermenistan işgalindeki bölgeleri bir bir kurtarıyor. Azerbaycan ordusunun karşısında büyük bir hezimete uğrayan Ermenistan askerlerinin cepheden kaçtığı anlara ait görüntüler daha önce ortaya çıkmıştı. Bunu takip eden olaylarda Ermenistan'ın, kaçan askerleri savaşta tutmak için kelepçelediği görüntüler infiale neden olmuştu.

Son gelen yeni görüntülerde ise sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan'ın Ermenistan askerlerine savaştan çekilmemeleri için yalvardığı görülüyor. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, sözde Dağlık Karabağ lideri Arayik Harutyunyan; Hadrut bölgesinden kaçan, savaşmak istemeyen Ermenistan askerlerine yalvararak "Biraz dinlenin, sonra savaşırsınız" diyor.

Öte yandan Rusya öncülüğünde Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları düzeyinde gerçekleştirilen toplantıda iki ülke arasında ateşkes imzalanmıştı. Ancak Ermenistan ateşkesi dünden beri ihlal ediyor. Dün gece sabaha kadar Gence dahil birkaç kente füzelerle saldıran Ermenistan, 9 kişinin hayatına kaybetmesine 39 kişininse yaralanmasına neden oldu.