Haberler
Giriş Tarihi : 03-06-2021 15:26   Güncelleme : 03-06-2021 15:37

Dardanel, Yunanistan’ın Deniz Ürünleri Şirketi Kallimanis’i Satın Aldı

Dardanel, Yunanistan’ın dondurulmuş balık ve deniz ürünleri pazarında lider G. Kallimanis’i satın aldı.

Dardanel, Yunanistan’ın Deniz Ürünleri Şirketi Kallimanis’i Satın Aldı

Deniz ürünleri, dondurulmuş gıda, konserve gıda ile hazır yemek üretimi yapan Çanakkale merkezli gıda şirketi Dardanel, Yunanistan pazarının liderlerinden biri olan G. Kallimanis SA'yı satın almak için gerekli finansal süreçleri tamamladı.

İlk aşamada şirketin yaklaşık 62.3 milyon Euro (646 milyon TL) tutarındaki borçlarının teminatlarıyla birlikte ilgili finans kuruluşlarına toplam 6 milyon TL'lik bir ödeme ile devredilmesini sağlayan alacak devir sözleşmesi imzalandıktan sonra, G. Kallimanis'in ticari ve sınai varlıklarının devri için Yunan mahkemelerine başvurulacak ve Yunanistan'daki varlıkları 'Dardanel Greece SA' aracılığıyla Türk şirketi adına işlemler gerçekleştirilecek.

Bu Firmayı Bünyemize Katmak Hedefimizdir

Şirketten yapılan açıklamada, “Dondurulmuş deniz ürünleri üretimi ve satışında pazar lideri olan G. Kallimanis SA'nın gayrimenkul, fabrika binaları, arazi, üretim makineleri, ticari markalar, lisanslar ve unvanlar gibi ticari ve sınai varlıklarının, Yunan tasfiye mahkemelerinden alınacak bir karara göre satın alınacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Dardanel CEO'su Niyazi Önen, "Üretim gücü ve teknolojisinin yanı sıra zengin ürün portföyüne ve geniş ihracat ağı potansiyeline sahip bu firmayı bünyemize katmak hedefimizdir” dedi.