Haberler
Giriş Tarihi : 15-09-2021 13:59   Güncelleme : 15-09-2021 13:59

Davutoğlu'na 'Erdoğan Beyaz Sayfa Açalım Derse?' Sorusu: Görüşürüm

Ahmet Davutoğlu kendisine yöneltilen "Erdoğan beyaz sayfa açalım derse ne dersiniz?" sorusuna dikkat çekici bir yanıt verdi.

Davutoğlu'na 'Erdoğan Beyaz Sayfa Açalım Derse?' Sorusu: Görüşürüm

TV5'de Mustafa Yılmaz tarafından sunulan Kulis Ankara programına konuk olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'na dikkat çekici bir soru soruldu.

Yılmaz Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'na "Yeni bir 'beyaz sayfa açalım' teklifi gelirse Sayın Cumhurbaşkanı'ndan, AKP'den ne dersiniz?" şeklinde bir soru sordu.

Davutoğlu ise bu soruya "Görüşürüm,çok açık. Ben kimden gelirse gelsin davet görüşürüm. Benim şahsıma ne yapmış olurlarsa olsunlar Hazreti Mevlana'nın talebesiyim ben, gel derim kimseye git demem. Ki Sayın Cumhurbaşkanı ve AKP son 2 yıldır bütün bayramlaşma tekliflerimizi reddettiler, buna rağmen görüşürüm. Ama görüşme ayrı şey, iş birliği ve destek ayrı şey, ittifak ayrı şey. İş birliği ilkesel bir konudur" yanıtını verdi.

İş birliği için şartları olduğunu belirten Ahmet Davutoğlu, "Getirsinler temiz siyaset ama ciddi şekilde. Alkışlarım, sonuna kadar destek veririm. İhale yasasını tümden gözden geçireceğiz desinler, demek yetmeyecek ama uygulayacaklar. Adli yıl açılışında adalet konusunda bir sürü vaaz dinledik. Adalet Bakanı faili meçhulden statükodan bahsediyor, yahu sorumlusu sizsiniz. Eylemi görmemiz lazım. Düzelsinler, doğru davransınlar, alkışlarız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı 'Önüme Gelirse İmzalamam' Dedi: Ben Böyle Siyasete Karşıyım

"Ha ittifak meselesi ise seçim ortamında görüşülecek bir şeydir. Şu anki AKP ile zaten ittifak yapacak olsam ordan ayrılmazdım ki. Onlarla ilgili bir şey düzeleceğine inancımı kaybettiğim için ordan ayrıldım. Hale bakarım ben" diyen Davutoğlu, "Benimle birlikte beyaz sayfa açtılardı hani, seçime öyle girdik. 1 Kasım'da ben bunu seçim beyannamesine yazdığımda kimse itiraz etmedi. Ama Meclis'e siyasi ahlak yasasını gönderdiğimde Sayın Cumhurbaşkanı itiraz etti. 'İmzalamam gelirse' dedi. Peki, seçim beyannamemizde vardı o zaman niye itiraz etmediniz? 'Seçimi kazanmamız lazımdı', ben böyle siyasete karşıyım" ifadelerini kullandı.