Haberler
Giriş Tarihi : 23-03-2021 15:14   Güncelleme : 23-03-2021 15:14

Dayısı Tarafından Rehin Alınan Genç Kız: Kendime Yaşama İhtimali Vermedim, Ölürken Canım Ne Kadar Acır Diye Düşündüm

S.H.B. isimli genç kız anneannesini ziyaret için gittiği evde dayısı Emrah B. tarafından 4 saat boyunca rehin alındığı, tehdit ve hakarete uğradığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Dayısı Tarafından Rehin Alınan Genç Kız: Kendime Yaşama İhtimali Vermedim, Ölürken Canım Ne Kadar Acır Diye Düşündüm

Geçtiğimiz pazar günü Trabzon'un Ortahisar ilçesinde meydana gelen olayda 20 yaşındaki S.H.B. anneannesinin evine gittiği sırada gelen dayısı tarafından 4 saat boyunca alıkonuldu.

O anları sosyal medyadan yayınlayan S.H.B., "Dayımın akıl sağlığı yerinde değil. Son dönemlerde de ilaçlarını kullanmadığı için şiddete çok eğimli oldu. Kafasında uydurduğu senaryolarla üzerimize sürekli yürüyor. Bizi tehdit ediyor. Hakaret edip, şiddette bulunuyor. Öldürmekle tehdit ediyor. Kapımızı sürekli kilitlemek zorunda kalıyoruz, korkudan dışarıya çıkamıyoruz. Dayım, 'benim raporum var size istediğimi yaparım. Bana bir şey olmaz' diyerek üzerimize geliyor. Canımıza kıymadan lütfen bize yardım edin" diyerek yardım talebinde bulundu.

Genç kızın şikayeti üzerine gözaltına alınan şüpheli, 'eve yaklaşmama' tedbiri ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bugün Yaşıyorum, Yarın Ne Olacak?

Dayısının ağzında torpil patlatmaya çalıştığını söyleyen genç kız, ''Dayım tarafından anneannem ve ben 4 saat rehin alındık. Ölüm ile tehdit edildik. Ağzımda torpil patlatma girişiminde bulundu. Daha önce birçok dosyası olmasına rağmen sadece uzaklaştırma kararı ile serbest bırakıldı. Bir caninin tutuklanması için benim ya da ailemden birinin ölmesi gerekmiyor. Saatlerce psikolojik şiddet ve ölüm tehlikesi içindeydik. Yine bir can gitmeden yardım edin bana sesimi duyurun. Ben kendime yaşama ihtimali vermedim. Ölürken canım nasıl az acır diye düşündüm, acımasın diye dua ettim. Bugün yaşıyorum, yarın ne olacak?" diyerek dayısının tutuklanmasını istedi.