Haberler
Giriş Tarihi : 19-03-2021 16:46   Güncelleme : 19-03-2021 16:46

Dayısını Öldüren Sanığa 10 Yıl 10 Ay Hapis Cezası Verildi

Bolu'da, kavga ettiği dayısı Şeref Ünlü'yü başına taşla vurarak öldüren Zafer Muslu, 10 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Dayısını Öldüren Sanığa 10 Yıl 10 Ay Hapis Cezası Verildi

Geçen yıl mart ayında meydana gelen olayda Zafer Muslu, husumetli olduğu dayısı Şeref Ünlü'nün kafasına yerden aldığı taşla vurdu. Darbenin etkisi ile yere yığılan Şeref Ünlü'yü gören Zafer Muslu sağlık ekiplerine haber verdi. Kafatasında kırık olduğu tespit edilen Şeref Ünlü, tedaviye alındı.

Gözaltına alınan Zafer Muslu ise işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Yoğun bakıma alınan Şeref Ünlü, 11 gün sonra yaşamını yitirdi. Dayısının ölümü üzerine yeniden gözaltına alınan Zafer Muslu, tutuklandı.

Bugün Hakim Karşısına Çıktı

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında kasten öldürme suçlamasıyla dava açılan Zafer Muslu, bugün görülen karar duruşmasında hakim karşısına çıktı. Pişman olduğunu söyleyen Muslu, dayısının da kendisine saldırdığını ve olayı bu nedenle gerçekleştirdiğini iddia etti. Kararını açıklayan mahkeme heyeti, Zafer Muslu'nun ağır tahrik altında cinayeti işlediğine hükmederek cezada indirim uyguladı. Muslu'ya 10 yıl 10 ay hapis cezası verildi.

Şeref Ünlü'nün oğlu ve kardeşleri cezayı az bularak üst mahkemeye itiraz edeceklerini söyledi. Babasının hunharca katledildiğini söyleyen Batuhan Ünlü, "Teyzemizin oğlu, babam evdeyken dışarı çağırdı. Babamı alıp götürüyor. Planlanmış bir olay. Babamı hunharca öldürdü. Zaten kasten öldürmeden yargılanıyordu. En son mahkemede de iyi hal ve ağır tahrik indirimi uygulandı. 10 yıl 10 aya düştü cezası. Bunun yattığı süre daha az olacak” dedi.

Şeref Ünlü'nün kardeşi Fedai Ünlü ise, "Benim ağabeyimi evinden alıp katletti. Kolunu, bacağını kırdı. Ağabeyimin kırılmadık yeri kalmadı. Bu adam 10 yıl 10 ay hapis alıyor. Adalet bu mu? Bu adam 2-3 yıl sonra dışarı çıkacak. Davamızın sonuna kadar arkasındayız. Biz devletimizden bunun ağır bir ceza almasını istiyoruz. Biz devletimize güveniyoruz. Ceza verilirse seviniriz" ifadelerini kullandı.