Haberler
Giriş Tarihi : 03-05-2021 15:37   Güncelleme : 03-05-2021 15:37

Denetime Takılan Vatandaş Polisi Öpüp ''Az Ceza Yaz, Ödeyecek Param Yok'' Dedi

Kendisine ceza yazıldığı için mutlu olan vatandaş polisi öperek ''Az yaz. Zaten ödemeyeceğim. Ceza yazılmasından çok mutlu oldum” dedi.

Denetime Takılan Vatandaş Polisi Öpüp ''Az Ceza Yaz, Ödeyecek Param Yok'' Dedi

Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ederek sahile giden Umut A., polis denetimine takıldı. Havlusu ve şortuyla denize giderken maske de takmayan vatandaşı durduran ekipler, yasağı ihlal eden adama 4 bin 50 TL'lik ceza yazdı. 

Kendisine yazılan ceza karşısında mutluluğunu gizleyemeyen vatandaş ceza yazan polis için “Onu da Allah affetsin. Ne yazıyorsun kardeş? Az yaz. Zaten ödemeyeceğim. Ceza yazılmasından çok mutlu oldum. Amelleriniz sizi kurtaracak mı sanıyorsunuz?” diyerek polisin elini öpmek istedi. Umut A. bununla da kalmayarak makbuzu düzenleyen polisin yanağından makas almaya kalkıştı.

Umut A., “Bana ceza yazan polis olsun. Polis bizim canımız kardeşimiz. Ben polise artist dedim. Ne olacak aktör de olabilir arkadaş. Polis arkadaşımız oruçlu olabilir ben de tutmuyorum. Onun bana benim ona saygı göstermemiz lazım. Ben oruç tutana saygı gösteriyorum. Onlar da bana saygı göstersin. Ben Allah’tan başka kimseden korkmuyorum. Daha önce de ceza yazıldı. Ödemiyorum da. Ödeyecek para yok. Maskeden değil Allah’tan kork” şeklindeki anlamsız cümleleriyle polisle konuşmaya devam ederken sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden 3 bin 150 TL, maske takmamaktan ise 900 TL ceza aldı.