Haberler
Giriş Tarihi : 18-10-2020 12:52   Güncelleme : 18-10-2020 12:52

Denizli Valisi Kendisini Tanımayan Döner Ustasına Kızıp İşletmenin Kapatılması Emrini Verdi

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, kentte koronavirüs denetimi için dolaşırken kendisiyle sohbet etmeyen döner ustasına sinirlenip eldiven takmamasını gerekçe göstererek "İşletmeyi kapatın" talimatı verdi.

Denizli Valisi Kendisini Tanımayan Döner Ustasına Kızıp İşletmenin Kapatılması Emrini Verdi

Kovid-19 önlemleri kapsamında kentin en kabalalık caddesi olan Gazi Bulvarında denetim yaparken döner satan bir işletmeye giden Denizli Valisi Ali Fuat Atik, selam verdiği döner ustasının işine devam etmesine sinirlendi. Döner ustasına "Eldivenin nerede?" diye soran Vali Atik, sonra da patronunu sordu. Dönercinin umursamaz tavrı karşısında Atik, yanındaki yardımcısına "faaliyetten men ediyoruz, işletmeyi kapatıyoruz" diyerek sinirli bir şekilde yoluna devam etti.

Vali Atik, polis ekiplerine de işletme hakkında tutanak tutulup, kapatılması talimatını verdi. Sosyal medyaya düşen göürntüler bir hayli tepki çekti.

Gelen tepkilerin ardından bir açıklama yapan Vali Atik, özür diledi. Atik açıklamasında, "Gün boyu yapılmış olan denetimin getirmiş olduğu yorgunlukla işletme çalışanı ile yaşanan diyalogda şahsımın yaklaşımı, üslubum ve kullandığım ifadenin gönül kırıcı bir yaklaşım içermesi hakikaten beni de üzdü" dedi.