Haberler
Giriş Tarihi : 11-04-2021 18:47   Güncelleme : 11-04-2021 18:58

Denizli'de Bir Şahıs Parkta Oynayan Çocukların Üzerine Tüfekle Ateş Açtı

Denizli'de parkta oyun oynayan çocukların üzerine tüfekle ateş açan şahıs, çocuklardan birinin dayısını, kendisini çocuklara siper etmesiyle yaraladı.

Denizli'de Bir Şahıs Parkta Oynayan Çocukların Üzerine Tüfekle Ateş Açtı

Denizli'nin Pamukkale ilçesi Akçeşme Mahallesi’nde yaşanan olayda, aktarılan bilgiye göre, öğle saatlerinde çocuklar oyun parkında oynadıkları sırada parkın yanındaki evden çıkan Hasan A. çocuklara tüfekle ateş etmeye başladı.

O sırada parkta yeğenlerinin başında bulunan Şahin Uzar, çocukları korumak için üzerlerine hamle yaptı. Saçmaların isabet ettiği Uzar, bacağından yaralandı.

Hasan A.'nın açtığı ateş sonucu bölgedeki araçlara da saçmalar isabet etti. Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, yaralanan Uzar’ın eniştesi Hüseyin Akçal’ı sakinleştirmeye çalışırken, Hasan A.’nın bulunduğu evin ise etrafını sardı.

Çocuklarına ateş açılan baba Hüseyin Akçal, bağırarak Hasan A.'ya tepki gösterdi. Bunun üzerine balkona çıkan Hasan A., buradan Akçal'a hakaretler etti. Aşağı inen Hasan A., bu sefer polislerin arasından sıyrılarak eniştenin üzerine yürümeye çalıştı. Polis ekipleri Hasan A.’yı zapt ederek gözaltına aldı.

Psikopat Hasan A.’nın daha önce de pek çok kez mahallede yaşayan çocukları tehdit ettiği, akıl sağlığının yerinde olmadığına yönelik raporu olduğu, ceza ehliyeti bulunmadığı için ceza almadığı iddia edildi.

Olayı duyan mahalle sakini Ümmü Korucu, yaptığı açıklamada “Daha önce de böyle şeyler yaptı. Polisler geldi. Adamın deli raporu varmış, o zaman her deli böyle yapsın. Bu çocuk yeğenini parka getiriyor sanırım. Biz sadece silah sesini duyduk” dedi.

Yaralanan ve durumunun iyi olduğu belirtilen Şahin Uzar, sağlık ekipleri tarafından Servergazi Devlet Hastanesine kaldırılırken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.