Haberler
Giriş Tarihi : 09-01-2021 21:31   Güncelleme : 09-01-2021 21:31

DEVA Partisi'nden Kaftancıoğlu'na Destek

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Kaftancıoğlu'nu hedef alan Soylu'ya tepki gösterdi.

DEVA Partisi'nden Kaftancıoğlu'na Destek

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, "Terör örgütlerinin soytarısıdır" diyerek CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

Soylu'nun bu açıklamalarına DEVA Partisi'nden tepki geldi. İçişleri Bakanının "açıkça suç işlediğini" ifade eden İstanbul Milletvekili Yeneroğlu, "Canan Kaftancıoğlu'nu seversiniz veya sevmezsiniz ama bu kişi yürüttüğü linç kampanyası ile açıkça suç işliyor. Derdi hukuk değil. Maksadı ülkeyi daha fazla kutuplaştırmak ve artırılan olası gerilimlerin neticesinde karışıklık oluşturup 'meşru zeminde' toplumu terörize etmek" ifadelerini kullandı.

'İktidarın devamlı düşmana ihtiyaç duyduğunu' belirten Yeneroğlu, "Terörle mücadele söyleminin arkasında da zımni bir hoşnutluk var. Çünkü ne kadar çok 'terörist' varsa ve bu 'teröristler' ne kadar çok görünürse, iktidarlarını o kadar uzun süre ayakta tutacaklarını düşünüyorlar. Millete ödettikleri bedeller onları rahatsız etmiyor, hatta çok faydalı çünkü bu şekilde inandırıcılıklarını artırıyorlar. Belli kişileri özel olarak seçmeleri de tesadüf değil, algıyla toplum nezdinde kriminalize edip ötekileştirebildikleri kişiler onların en değerli sermayeleri" yorumunu yaptı.