Haberler
Giriş Tarihi : 29-12-2020 15:55   Güncelleme : 29-12-2020 15:55

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir Meslek Anne Olmaktan Önemli Kabul Edilemez

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, boşanmaları eleştirirken suçu çalışan kadınlara attı. Erbaş, “Hiçbir meslek ya da hedef; aile olmaktan, anne olmaktan daha önemli kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Hiçbir Meslek Anne Olmaktan Önemli Kabul Edilemez

Değerlerin zayıflamasından en çok aile kurumunun etkilendiğini söyleyen Erbaş, “Bencilliğin ve çıkar ilişkilerinin girdabı içinde huzurun kaybedildiği, sevginin maddi kaygılar içerisine hapsedildiği bir dünyada, şüphesiz bu durumdan en çok aile değerleri zarar görmekte, sevgi ve rahmetin merkezi olan aile, maalesef şiddet ve nefretin mekanı haline gelmektedir” dedi.

Medyaya yüklenen Erbaş, “Dünyanın hiçbir yerinde kendi milletinin değerlerini yıpratan bir medyanın varlığı düşünülemez. Fakat bugün aile kurumunun zayıflamasında ve ailevi sorunların yaygınlaşmasında maalesef medyadaki özensiz yayınların önemli bir etkisinin olduğu açıktır” ifadelerini kullandı. Erbaş ayrıca, medyadaki yayınların sadakati önemsizleştirdiğini öne sürdü.

Erbaş, boşanmalarla ilgili olarak ise “Bugün Türkiye genelinde yapılan araştırmalara göre boşanmalardaki en büyük sebep, sorumsuz ve ilgisiz davranma olarak ortaya çıkmaktadır. Hangi açıdan düşünürsek düşünelim hiçbir gerekçe ya da meşgale aile olmayı ertelemeye ve aileyi ihmal etmeye, ilgisizliğe mazeret olamaz. Hiçbir meslek ya da hedef aile olmaktan, anne olmaktan daha önemli kabul edilemez. Hiçbir sorumluluk baba olma sorumluluğundan daha büyük olamaz” ifadelerini kullandı.