Haberler
Giriş Tarihi : 17-11-2020 22:56   Güncelleme : 17-11-2020 22:56

Diyarbakır'da Filyasyon Ekibine Saldırı; 1'i Başhekim 3 Yaralı

Diyarbakır'da bir grup filyasyon ekibine saldırdı. Saldırı sonucunda biri başhekim olmak üzere üç kişi yaralandı.

Diyarbakır'da Filyasyon Ekibine Saldırı; 1'i Başhekim 3 Yaralı

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde bir grup kişi, Çin virüsü tedbirleri gereği yasak olan taziyeyi fotoğraflayıp güvenlik güçlerine bildiren filyasyon ekibine saldırdı. Saldırıda biri başhekim olmak üzere bir doktor ve bir de sağlık memuru yaralandı. 

Çüngüş ilçesinde, iddiaya göre filyasyon ekipleri bir eve kontrol için gittikleri sırada aynı sokakta bir evin önünde taziye yapıldığını fark etti. Bunu fotoğraflayan ekipler, durumu güvenlik güçlerine aktardı.

Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım’ın talimatıyla güvenlik güçleri eve giderek, salgın nedeniyle taziyenin yasak olduğunu ve sonlandırılması gerektiğini berlitti. Bunun üzerine taziye sonlandırıldı. Duruma sinirlenen bir grup, akşam saatlerinde filyasyon ekiplerin kullandığı aracın önünü keserek taziyeyi fotoğrafladıkları öne sürülen Çüngüş Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Volkan Bahadır ile bir doktor ve sağlık memurunu darbetti. Grup daha sonra olay yerinden kaçarken, aldıkları darbelerler yaralanan filyasyon ekibine ilk müdahale meslektaşları tarafından yapıldı. Ekip, saldırganlardan şikayetçi olurken, olayla ilgili soruşturma açıldı.