Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 16:32   Güncelleme : 19-02-2021 16:32

Doktor Kaan Bozkurt Tarafından Öldürülen Gamze Bozkurt'un Arkadaşı: Gamze Giyimini Kıskanç Kocası İçin Değiştirdi

Antalya'da doktor eşi Yusuf Onur Kaan Bozkurt'un öldürdüğü diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'un en yakın arkadaşı Tuğba Pekdiri Avcı açıklama yaptı.

Doktor Kaan Bozkurt Tarafından Öldürülen Gamze Bozkurt'un Arkadaşı: Gamze Giyimini Kıskanç Kocası İçin Değiştirdi

Antalya'da doktor Yusuf Onur Kaan Bozkurt (58), eşi diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt’u (38) tabancayla vurarak öldürdükten sonra aynı silahla intihar etmişti. 

Eşinin öldürdüğü diyetisyen Gamze Kaçar Bozkurt'un cenazesi dün Uncalı Mezarlığı'na verilirken, ailesi ve yakınları da evlerinde taziyeleri kabul ediyor. Olayla ilgili soruşturmayı sürdüren polis, evde bulunan doktora ait biri ruhsat tarihi geçmiş iki silahtan olayda 7.65 mm'lik tabancanın kullanıldığını belirledi.

En Yakın Arkadaşı İlişkilerini Anlattı

Gamze Kaçar Bozkurt'un en yakın arkadaşı ve aynı zamanda danışanı Tuğba Pekdiri Avcı, çiftin yaşadıklarına tanık olan birisi olarak gördüklerini anlattı.

Çiftin kıskançlık krizleri yüzünden sürekli tartıştığını söyleyen Avcı, Doktorun İzmir'de kadın doğum hastalıkları üzerine özel bir muayenehanesi bulunduğunu, Gamze'nin de aynı dairede diyetisyen olarak muayenehaneyi kullandığını belirtti. Avcı, "İzmir'de aynı ofisi paylaşıyorlardı. Ancak bu çok uzun sürmedi. Eşi, ofise gelen danışanlarından Gamze'yi kıskanıyordu. Psikolojik ve fiziki şiddete maruz kaldığı için çok sevdiği işini bırakıp eve kapandı. Daha sonra Antalya'ya taşındı, burada çalışmaya başladı. Kısa süren bir ayrılık süreci yaşadılar. Bir süre sonra eşi Yusuf Onur Kaan Bozkurt da Antalya'ya geldi ve barışmak için çok uğraş verdi. İntihara bile kalkıştı. Bu süre içinde Gamze, Kaan için çok uğraş verdi. İntihardan vazgeçirdi. Tedavi olmasını sağladı. Ancak, sonuç ortada." şeklinde açıklama yaptı.

Arkadaşının kocasını çok sevdiğini söyleyen Avcı, "Gamze, kocası kıskanmasın diye giyimini bile ona göre ayarlıyordu. Şubat ayı içinde bir kamera çalışmamız vardı. Sürekli el ele göz gözeydiler. Ben de çok mutlu olmuştum. Ancak, çok uzun sürmedi" dedi. 

Avcı açıklamasını, "Gamze ile birlikte iş yapmak için tanıştık. Ancak, kısa süre içinde çok yakın arkadaş, adeta birbirimize sırdaş olduk. Bana olan biten her şeyi anlatırdı. Çok güzel yıllar geçirdik. Yaşarken melek gibiydi, şimdi melek oldu gitti" şeklinde sonlandırdı. 

Kızım Celladını Kurtarmış

Gamze Kaçar Bozkurt'un babası Harun Kaçar ise dün yaptığı açıklamada, "Boşanacaklardı. Araya girdik, kızım boşanmaktan vazgeçti. Damadım, geçtiğimiz günlerde silahla intihara teşebbüs etti. Kızım intihardan vazgeçirdi. Meğer celladını kurtarmış. Olaydan bir gün önce, eşimin doğum günü için tüm aile bir araya gelmiştik. Çok mutluydular. Böyle bir şey yapacağı aklıma gelmezdi. Kızım uyurken başına iki el ateş etmiş. Sonra da intihar etmiş" dedi.