Haberler
Giriş Tarihi : 31-08-2021 16:43   Güncelleme : 31-08-2021 16:56

'Doktorların Müdahale Etmediği Kadın Hayatını Kaybetti' İddiası

Bursa Şehir Hastanesi doktorlarının fenalaşan bir hastaya müdahale etmediği, kadının hastanenin önünde can verdiği iddia edildi.

'Doktorların Müdahale Etmediği Kadın Hayatını Kaybetti' İddiası

İddiaya göre bugün sabah saatlerinde Güllü Gülfidan isimli kadın Bursa Şehir Hastanesi önünde fenalaştı. Kalp hastası olduğu öğrenilen 66 yaşındaki kadının yere düştüğünü gören vatandaşlar durumu hastanenin doktorlarına bildirdi. Ancak doktorlar yaşlı kadına 112 acil çağrı merkezine ihbarda bulunulmadan müdahale edilemeyeceğini söyledi. 

Tüm ısrara rağmen fenalaşan Gülfidan'a müdahale edilmediğini gören vatandaşlar 112 Acil Servisi aradı. Hastanenin önüne gelen sağlık ekipleri yaşlı kadını kalp masajının ardından acil servise kaldırdı. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı kadın tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

''Kimseye Müdahale Ettirmediler''

Olayın yaşandığı sırada bölgede bulunan Sıtkı Helvacı, “Personelimi hastaneye götürmüştüm. Bahçede yerde yatan bir hanımefendi gördük. Yanına gittiğimizde yaklaşık 10 dakikadır yerde yatıyordu. Çağırmışlar ama içeriden kimse müdahale etmiyordu. Biz de tekrar gittik, güvenlik görevlilerine, polise tek tek söyledik, ama kimse dışarıdaki hastaya müdahale edemeyeceğini söyledi. Biz de hastane önüne ambulans çağırdık. Ambulans yaklaşık 20 dakika sonra geldi. Hastanede olduğumuz halde kadına müdahale edilmedi. Burası Bursa’nın en modern ve en büyük hastanesi. Burada bir dram yaşandı. Hanımefendi, kimse müdahale etmediği için göz göre göre öldü. İlk düştüğünde nefes alıyordu. Kimseye müdahale ettirmediler. Çünkü sorumluluk alacağımızı söylediler. Dokunmamızı istemediler. Biz hastayı içeriye taşıyacaktık. İçeriye girdiğimizde, doktorlar da dışarıda olduğu için, biz müdahale edemeyiz dediler. Güvenlik görevlileri de, biz anons geçtik, yapacak bir şeyimiz yok dediler. Ambulans geldiğinde de dışarıdaydılar ve müdahale yaptılar. Tam bir rezaletti” ifadelerini kullandı.