Haberler
Giriş Tarihi : 04-10-2021 19:56   Güncelleme : 04-10-2021 19:56

DP Genel Başkanı Uysal: Enflasyonun, İşsizliğin, Yüksek Faizin Sebebi Sizsiniz, Yani 'İç Güçler'

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eleştirilerde bulundu.

DP Genel Başkanı Uysal: Enflasyonun, İşsizliğin, Yüksek Faizin Sebebi Sizsiniz, Yani 'İç Güçler'

DP Genel Başkanı Uysal, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün ailesiyle birlikte evinin yakınında Kısıklı’daki bir Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından alışveriş yapması ve sonrasında yaptığı açıklamalar hakkında düşen haberler üzerine Twitter'dan bazı değerlendirmelerde bulundu.

Uysal, sosyal medya hesabından yapıtığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

-"Büyük bir çaresizlik fotoğrafı! Sayısız faktörün işlediği piyasada Tarım Kredi Market açarak enflasyonu kontrol altına alacağını düşünen bir akıl ve sefil kadronun yönettiği memleket ‘dörtnala felakete koşuyor’ demektir. Bu akıl düzeyini görünce Vahamete kapılmamak elde değil!"

-AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın ne büyük lüksü var? Akılla, ilimle teğet geçmeyen fantezilerini, teorilerini, rehin aldığı 84 milyonluk Türk Milleti’nin üzerinden deneyebiliyor. ‘Nasrettin Hoca’nın göle maya çalması’ gibi ‘Ya tutarsa’ diyor herhalde! Henüz tuttuğunu işitmedik :)

-Keyfi rejimin tabii çıktısı Talimatlı Demokrasi ve Talimatlı Ekonomidir!

-"Türk Milleti’nin bu tür numaralara, gösteriye, göz boyamalara karnı tok! 2 sene önce ‘terörist soğan tüccarları’ Polatlı’da kovalanırken de yine Tarım Markete gitmiş Sayın Erdoğan; değişen bir şey yok!"

-“Enflasyonun, işsizliğin, yüksek faizin sebebi sizsiniz”

-Enflasyonun, işsizliğin, yüksek faizin sebebi sizsiniz, yani İÇ GÜÇLER (Cumhurbaşkanı Erdoğan-Kifayetsiz Bakanlar-Emir eri Merkez Başkanı Başkanı-Maskeli 5’ler)!!!

-19 yılda uyguladığınız Ekonomi Programı ile tarımsal KİT’leri özelleştirecek, birlikleri yok ederek, girdileri Dolarize ederek TARIM başta Türkiye’yi Uluslararası Kapital Finans Sistemine tüketici bir unsur olarak monte ettiniz! Siz de yüzde 20 SENYORAJ HAKKINIZI aldınız! BAŞARDINIZ!

-‘Tanzim Market’ mevsimi geldi anlaşılan! ‘Faiz sebep-Enflasyon sonuç’ tezini Türk Milleti’ne kobay muamelesi yapan Dış Güçlerin enflasyon oyunu ancak böyle bozulur.

-“Kurutulmuş mango tavsiyesi AKP’nin yaşadığı çürümüşlüğün turnusol testi!”

-“Çocukluklarından bu yana sofralarında mango hiç eksik olmamış devlet büyüklerimizin ‘kurutulmuş mango’ tavsiyesi aslında AKP’nin yaşadığı çürümüşlüğün turnusol testi!”