Haberler
Giriş Tarihi : 19-02-2021 21:05   Güncelleme : 19-02-2021 21:05

Dubai'den Prenses Latifa Açıklaması

Dubai, babası tarafından esir tutulduğunu video mesaj ile açıklayan Prenses Latifa ile ilgili açıklama yaptı.

Dubai'den Prenses Latifa Açıklaması

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Başbakanı ve Dubai Şeyhi Raşid El Maktum'un kızı Prenses Latifa'nın, geçtiğimiz günlerde rehin alındığını ve hayatı için endişe ettiğini açıkladığı bir videonun ortaya çıkması üzerine prenses durumuna ilişkin Dubai'den açıklama bekleyen Birleşmiş Milletler (BM) Komisyonuna Dubai'den cevap geldi. 

Dubai Kraliyet Ailesi, BM Komisyonu'nun baskıları üzerine konuya ilişkin bir açıklama geldi. Dubai Kraliyet Ailesi tarafından yapılan açıklamada, "Prenses, ailesi ve uzman desteğiyle evde bakılıyor. Prensesin durumu gelişmeye devam ediyor, uygun zamanda normal hayata döneceğini umuyoruz" ifadeleri yer aldı.

Ancak Kraliyet Ailesi'nin ifadesini destekler nitelikte herhangi bir görüntü veya fotoğraf paylaşılmadı ve prensesin durumu hakkında herhangi bir ayrıntı da verilmedi.

2018 yılında ülkeden kaçmaya çalışan ve tekrar rehin alınan Prenses Latifa, kaydettiği görüntülü mesajda bir villada rehin tutulduğunu ve tüm kapı ve pencerelerin kilitli olduğunu ve temiz hava almak için bile dışarı çıkmasına izin verilmediğini söylemişti.