Haberler
Giriş Tarihi : 23-09-2020 00:08   Güncelleme : 23-09-2020 00:08

Düğün Konvoyu İle Yolu Kapatıp Halay Çektiler

İstanbul'da sorumsuz gelin ve damat, düğün konvoyu ile yolu kapatıp trafikte halay çekti.

Düğün Konvoyu İle Yolu Kapatıp Halay Çektiler

İstanbul'da Sultançiftliği Mahallesi mevkisinde bir düğün konvoyu halay çekmek için araçlarını durdurarak yolu trafiğe kapattı. Araçlarından inen gelin ve damat ile birlikte bir grup sorumsuz davul ve zurna eşliğine halay çekti.

Maske Takmadı, Sosyal Mesafeyi Tanımadılar

Trafiğin yoğun seyrettiği yolda trafiği durdurup halay çekenlere diğer sürücüler korna çalarak tepki gösterdi. Halay çekenlerin maske takmayıp sosyal mesafe kurallarına da uymadıkları görüldü.

O anlar bir sürücünün cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, düğün konvoyundakilerin durdurdukları araçlarının önünde gelin, damat ve davul zurna eşliğinde halay çektikleri görülüyor.

Arkadaki sürücülerin trafiğin durdurulmasına korna çalarak tepki gösterdikleri ve aracından inen bir sürücünün halay çeken grubun yanına yaklaşıp “Böyle saçma bir şey mi olur?” dediği kameraya yansıyor. Grup, tepkiler üzerine halayı sonlandırıp araçlarına binerek yola devam ediyor.

Polis Tarafinda Tespit Edilip Ceza Kesildi

Görüntüler üzerine Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. İlçe Trafik Amirliği ekiplerinin çalışmasıyla konvoydaki 4 araç ve halay çeken damat Murat D, gelin Ayşe G., Mehmet K., Elif D. ve Esma D. tespit edildi.

Tespit edilen kişilere ‘Trafiği Tehlikeye Düşürmek’, ‘Tehlikeli Araç Kullanmak ve Trafiği Gereksiz Yavaşlatmak’, ‘Ulaşım Araçlarını Kaçırma veya Alıkoyma’ ile maske kullanım zorunluluğu ve sosyal mesafe kuralına uyulmaması nedeniyle para cezası uygulandı.