Haberler
Giriş Tarihi : 01-12-2020 22:27   Güncelleme : 01-12-2020 22:27

EGM'den "İmamoğlu'na Suikast Hazırlığı" Açıklaması: İhbar Var Yakalama Yok

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik suikast hazırlığı yapan IŞİD üyelerinin yakalanması haberi yalanlandı.

EGM'den

Bugün akşam saatlerinde Oda TV tarafından ortaya atılan "İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik suikast planı hazırlayan IŞİD üyelerinin yakalandığı haberine Emniyet Genel Müdürlüğünden yalanlama geldi. 

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan resmi açıklamada suikast ihbar ve istihbaratının olduğu fakat herhangi bir operasyonun gerçekleşmediği ifade edildi. 

Emniyet Genel Müdürlüğünün açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

"Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur. Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir. Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır. Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir. PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."