Haberler
Giriş Tarihi : 01-06-2021 16:15   Güncelleme : 01-06-2021 16:15

Ekmek Almaya Giden Genç Kız Kıyafeti Sebebiyle Şiddet Gördü

Diyarbakır'da yaşayan Kübra E., ekmek almak için dışarı çıktığı sırada giydiği kıyafet sebebiyle şiddet gördü. Saldırıya uğrayan genç kızın bileği yerinden çıktı.

Ekmek Almaya Giden Genç Kız Kıyafeti Sebebiyle Şiddet Gördü

Geçtiğimiz cumartesi günü ekmek almak için evden çıkan Kübra E., tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı. Giydiği kıyafet sebebiyle darp edilen Kübra E., saldırıda yaralandı.

Bileği çıkan ve dişi kırılan genç kız olayın şokunu yaşarken, saldırıya gerçekleştiren kişi olay yerinden kaçtı. 

Kıyafeti sebebiyle sarıklı bir erkek tarafından şiddet gören 21 yaşındaki genç kız,  "Ekmek almaya indim, dönüşte eve giderken sarıklı, sakallı, siyah gömlek ve şalvar giymiş bir adam ben telefonla ilgilenirken bana yumruk attı. Kulağım çınlıyorken kafamı kaldırdım adama baktım, ne olduğunu anlamaya çalışırken hayal mi gerçek mi çözemiyordum. Saçıma yapışınca kendime geldim, kendimi korumaya çalıştım, birileri kurtarır diye bekliyorum, kimse kurtarmadı. En son dayanamadım bağırdım alsanıza şu adamı diye öyle çektiler adamı. Adam hala gitmedi köşede bekliyordu, polisi arayın dedim kimse aramadı, ben kendim aramaya çalıştım elim titriyordu bulamıyordum nasıl arayacağımı. Bir şekilde polisi arayabildim adam kaçtı, ara sokağa girdi peşinden gittim elimde telefon ile onun görüntüsünü çekmeye çalışıyordum, bir anda sokakta kayboldu. Çevredekiler sonra gelip yardım ettiler su verdiler. Ambulans geldi beni hastaneye götürdü, hastanede darp raporu aldım sonra karakola giderek şikayette bulundum. Bu insanlar nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar, biz sokakta rahat rahat yürüyemeyecek miyiz, daha önce başıma böyle bir şey geleceğini hiç düşünmemiştim ve aklımın ucundan geçmezdi. Nasıl bir insan bana vurup elini kolunu sallaya sallaya gezebiliyor. O gün eşofman giymiştim, ekmek almaya inmiştim ceket de giymiştim, iki dakikada başıma neler geldi. Böyle insanlar sokakta gezmemeleri potansiyel katil bunlar. Korkuyorum bugün eve nasıl gideceğim onu düşünüyorum" dedi.