Haberler
Giriş Tarihi : 11-03-2021 16:39   Güncelleme : 11-03-2021 16:39

Eline Kürdan Batan Garson Ölümden Döndü

İstanbul'da bir restoranda çalışan garson, masaları toplarken eline batan kürdan yüzünden az kalsın canından oluyordu.

Eline Kürdan Batan Garson Ölümden Döndü

İstanbul’da yaşayan 50 yaşındaki İsrafil Türkmen, Nişantaşı’nda bulunan ve 37 yıldır çalıştığı bir restoranda, 3 ay önce müşteriler kalktıktan sonra masayı toplarken peçete içine bırakılan kullanılmış kürdanın eine batması sonucu kabusu yaşadı.

Eline batan kürdan yüzünden defalarca operasyon geçiren garson, ''Ölümle pençeleştim, arkadaşlarımı arayıp helallik istedim'' diyerek yaşadıklarını anlattı. İki gün içerisinde elinin şiştiğini ve ağrıdan duramaz hale geldiğini söyleyen Türkmen, “Başlangıcı çok minik, sonrası ise çok büyük bir olay oldu. Çevremdekilere anlattığımda şaka sanıyor ama fotoğrafları görünce ciddiyetini anlıyor. Önceden de kürdan, bıçak batıyordu ama bu kullanılmış olduğu için enfeksiyon olmuş. Parmağıma battıktan sonra vücudumu sarmaya başlamış. 1 ay alçıda kaldı, 15 gün fizik tedavi gördüm, 3 ay uğraştım” ifadelerini kullandı.

Kürdan battıktan sonra elini kolonya ile temizlemesine rağmen ağrı ve şişlik inmeyince doktora giden Türkmen, yaşadıklarını “Doktora ilk gittiğimde tetanos iğnesi yapıldı. Antibiyotik ve merhem kullandım. Daha sonra elim balon gibi şişti. Tekrar doktora gittim. Doktorlar ciddiyetini fark etti. Seni izleyeceğiz dediler. Neşterle enfeksiyon olan bölgeyi temizlediler. Daha sonra doktor, ameliyat olmam gerektiğini söyledi. 6 gün hastanede yattım. 35 gün alçıda kaldı. Günlük yarım saat batikon banyosu, pansuman ve tekrar alçıya alınıyordu” şeklinde aktardı.

Elini artık eskisi gibi kullanamadığını belirten talihsiz garson, “Doktora şişliğin inip inmeyeceğini sorduğumda ‘sen nasıl bir şeyin eşiğinden döndüğünün farkında değilsin, ölümle pençeleşiyordun’ dedi. Enfeksiyon elimden koluma yayılmış. Enfeksiyonun yayılmaması için alçıya aldılar. Eğer kana karışsaymış kurtarılma şansım olmazdı. Evden dışarı çıkmıyor, telefonları açmıyordum. En son arkadaşlarımı arayıp helallik istedim. Müşterilere de tavsiyem kürdanı peçeteye sarmasınlar, açığa koysunlar. Kimisi pidelere de batırıyor. Kedi, köpeklere mama olacak onlar. Onların bile canına mal olabilir” diye konuştu.