Haberler
Giriş Tarihi : 28-05-2021 10:07   Güncelleme : 28-05-2021 11:48

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Soylu'ya Meydan Okudu

Süleyman Soylu'nun hedef aldığı Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan açıklama yaptı.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Soylu'ya Meydan Okudu

Sedat Peker yayımladığı ifşa videolarında Soylu hakkında ciddi iddialar ortaya koymuş, Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intihar etmesinde Soylu parmağı olduğunu ve kendisine verilen koruma polisinin de Soylu tarafından sağlandığını belirtmişti.

Bu iddialara cevap vermek üzere canlı yayına katılıp cevap vermeme konusunda tarihi bir gayret gösteren Süleyman Soylu, Hakan Çalışkan'ın intiharı hususunda susmuş ve Peker'e verilen koruma polisi ile ilgili, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” demişti.

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, Soylu'nun bu iddialarına "Allah'a sığınırım" diye cevap verdi. Açığa alınma ihtimali ile ilgili de konuşan Çalışkan, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” dedi. Çalışkan ayrıca, toplumun Soylu'nun açıklamalarından rahatsız olduğunu belirtti.