Spor
Giriş Tarihi : 13-01-2021 20:57   Güncelleme : 13-01-2021 20:57

Emre Belözoğlu: Mesut Her Zamankinden Yakın

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Mesut Özil hakkına açıklamalar yaptı.

Emre Belözoğlu: Mesut Her Zamankinden Yakın

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Mesut Özil'in son 20 senede "kendi pozisyonunda dünyanın en özel oyuncuları arasında" bulunduğunu ifade etti.

Fenerbahçe'nin genlerinde yıldız oyuncuların bulunduğunu söleyen Belözoğlu, "Eğer bu transfer olursa ilk defa böyle bir şey olacak. Camia adına da başkan adına da çok pozitif bakıyorum fakat kolay da görmüyorum. Bizim kendimize göre planlarımız var. Mesut'un da kulübüyle bir sözleşmesi var. Mesut çok büyük bir yıldız. Hangi takımda oynarsa oynasın 2 maçtan birinde gole katkı veren bir oyuncudan bahsediyoruz. Fenerbahçe'nin özellikle de bizim olduğumuz dönemde böyle bir oyuncuya sahip olmasından çok memnuniyet duyarım. Kendisi ve menajeriyle bir görüşmemiz oldu. Süreç ağır ilerliyor ama Mesut her zamankinden daha yakın. Mesut'un kendi çocukluk hayalinin içinde olması ve Fenerbahçe'nin böyle bir rüyasının olması, bu adımı ilk defa bu kadar yakınlaştırdı." şeklinde konuştu.

Mesut'un sözleşmesinin bulunduğu Arsenal ile yürütmüş olduğu bir sürecin bulunduğunu anımsatan Belözoğlu, şöyle devam etti:  

"Mesut'un kulübüyle görüşme süreci bittikten sonra biz kendi aramızda görüşmeleri yapacağız. Mesut, kendi kulübüyle istediğimiz şartlarda anlaşırsa bu seneki limitlerimizde bir yükü olmayacak. Fenerbahçe ya da diğer kulüpler artık 4-5 milyon avro maaşlarla futbolcu getirebilecek güce sahip değiller. Fenerbahçe'nin dengesini bozacak rakamsal anlamda oyuncuların maaşlarını etkileyebilecek rakamlar olamaz, bizim öyle bir gücümüz yok."