Haberler
Giriş Tarihi : 26-05-2021 12:31   Güncelleme : 26-05-2021 13:27

Erdoğan: Bay Kemal, Bay Meral Size Burdan Ekmek Çıkmaz

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan: Bay Kemal, Bay Meral Size Burdan Ekmek Çıkmaz

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, grup toplantısında yaptığı konuşmada Sedat Peker'in iddialarını ima ederek, Son dönemde ülkemizdeki güven ve istikrarı hedef alan saldırıların gerisinde gençlerimizi karamsarlığa sürükleme gayesi olduğu açıktır. Nice oyunları ve tuzakları bozduğumuz gibi bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kimin suç çeteleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor. Hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz. dedi.

SUÇ ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE

Grup toplantısına Soylu'yla birlikte gelen Erdoğan, uzun uzun uyuşturucuyla mücadeleden söz etti. Erdoğan "Suç örgütlerine karşı da tavizsiz bir mücadele yürüttük. Geçmişte siyaseti ve toplum hayatını yönetecek, yönlendirecek derecede etki sahibi olan suç örgütlerini, 19 yıl boyunca ellerindeki tüm imkanları alarak birer birer çökerttik. Hakkı gasp edilerek mağdur olan, canı ve malı tehdit altında bulunan vatandaşlarımızın tek başvuru merciinin güvenlik güçlerimiz ve yargı kurumlarımız olmasını sağladık. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş, kerameti kendinden menkul, cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi, hukuktan başka yöntemlerin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik.

Özellikle uyuşturucu suçlarıyla mücadele ederken, kimsenin gözünün yaşına bakmadık. Dünyada, uyuşturucu suçlarına en ağır cezaların verildiği ülkelerin başında geliyoruz. Bugün ülkemizdeki cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak bulunan 283 bin kişinin 88 bini uyuşturucu ve bağlantılı suçlar sebebiyle oradadır.

Sadece son 3,5 yılda 530 binin üzerinde operasyon yapılarak 750 bine yakın uyuşturucu suçu şüphelisi gözaltına alınmış, bunlardan 85 bini tutuklanmıştır. Bu operasyonlarda piyasa değeri 63 milyar lirayı geçen uyuşturucu malzeme ele geçirilmiştir. Yürüttüğümüz kararlı mücadele sayesinde uyuşturucuya bağlı ölümler üçte bir oranında azalmıştır.

Organize suç örgütlerine karşı son beş yılda 1.700’e yakın operasyon yapılmış, 21 binin üzerinde kişi gözaltına alınmış, 8 bine yakın kişi tutuklanmıştır. Nisan 2020’de yürürlüğe giren ikinci yargı paketinde organize suç örgütü kuranlara verilen cezayı 4 yıldan 8 yıla, örgüt üyelerine verilen cezayı da 2 yıldan 4 yıla çıkardık. Suç örgütlerinin önemli iştigal alanlarından olan kaçakçılık operasyonlarında da tarihi rekorlar kırılmıştır.

Yine sadece son 3,5 yılda 42 milyon paketten fazla kaçak sigara, 27 milyon litreden fazla kaçak akaryakıt ele ele geçirilmiştir. Asayiş olaylarındaki belirgin azalma da, ülkemizdeki huzur ve güven ortamının ne derece kökleştiğinin en somut işaretidir. Suç sayıları azalırken, suçların aydınlatılma oranları da giderek yükselmektedir. Bu başarılar, AK Parti’nin 19 yıllık hükümetleri boyunca kesintisiz şekilde sürmüş, son dönemde daha da artmıştır" dedi.

Salgın sürecinde vatandaşın sağlığını ve ekonomik durumunu korumak için devletin tüm imkanlarını seferber ettiklerini iddia eden Erdoğan, "Türkiye olarak en az sıkıntıyla atlattık. İki grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir hibenin müjdesini paylaştık" dedi.

Ülkenin içine düştüğü ve sürekli artan sayıdaki intiharlara neden olan derin ekonomik krizle ilgili yine "dış güçleri" işaret eden Erdoğan, "Finans piyasalarında zaman zaman görülen, ülkemizin ekonomik gerçekleriyle ilgisi olmayan, büyük bir kısmı manipülasyon ürünü kırılganlıkların önüne geçmek için önlem alıyoruz. AK Parti olarak en büyük başarımız, hükümetlerimiz döneminde tüm vatandaşlarımıza çalışacak iş ve geleceklerine güvenle bakabilecekleri istikrarlı bir iklim sağlamak olmuştur" dedi.

PROPAGANDA VİDEOSU İZLETTİ

Akşener'in Rize ziyaretinde yapılan saldırıyı uzun uzun çarpıtarak anlatan videodan sonra Akşener'den "gelin hanım" diye bahseden Erdoğan, "Gelin Hanım beni Netanyahu'nun yanına koyuyor ve ardından da memleketim Rize'ye gidiyor ve görüldüğü gibi Gelin Hanım'a gayet güzel bir ders veriliyor. Nerede nasıl adım atılacağını çok iyi bilmek lazım. Burası Rize. Sen Rize'nin uşağını Netanyahu'nun yanına koymaya kalkarsan yapılacak olan budur. Dua edin ki Gelin Hanım'a çok ileri gitmeden bir ders verdiler. Bu da Rizeli'nin adabını gösterir. İkizdere yetmedi bir de Çayeli'ne gitti. Orda da zaten gerekeni yaptılar. Ondan sonra Trabzon'a gitmeye gittin, orda da hiç meydana çıkmadan uçağa binip Ankara'ya döndü. Bu daha bir, daha neler olacak neler? Daha dur bakalım, bunlar iyi günler. Her şeyden önce bu ülkede ahde vefa diye bir şey var. Ahde vefa olmazsa bu millet affetmez" dedi.

“İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’yu hedef alan saldırıların gerisinde, ülkemizde sağlanan huzur ve güven ikliminden duyulan rahatsız olduğunu biliyoruz. Terör örgütleri gibi, suç örgütleriyle mücadelesinde de İçişleri Bakanımızın yanındayız. Hedefin İçişleri Bakanımız değil büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası gayretleri olduğunu anlamak için kullanılan araçlara ve onları kullananların siluetlerine bakmak yeterlidir. Ülkemizde yıllarca bakanlık, başbakanlık ve Meclis Başkanlığı yapmış, partimizin genel başkanlığını yürütmüş Binali Yıldırım arkadaşımızın da oğlu üzerinden hedefe alınması, asıl niyeti gösteren bir başka işarettir. Şimdiye kadar nasıl şahsımız, partimiz ve çalışma arkadaşlarımız üzerinden ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmediysek, bu tezgahı da bozacağız" diyen Erdoğan, "Bay Kemal, Bay Meral size burdan ekmek çıkmaz" dedi.

CHP Genel Merkezi İşgal Altındadır

Muhalefeti hedef alan Erdoğan, "Şu anda CHP Genel Merkezi, hırsızların, onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi tacizlerin, onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi suç örgütlerine payandalık yapanların işgali altındadır. CHP'ye oy veren vatandaşlarımın da bu tabloda rahatsız olduklarına inanıyorum" dedi.

Muhalefetin erken seçim açıklamalarına direnmeyi sürdüren Erdoğan, "Seçimin 2023'de yapılacağını defalarca tekrarlamış olmamıza rağmen erken seçim diye tutturanların sufleyi nereden aldıkları açıktır. Boşuna uğraşmayın. Seçim Haziran 2023'tür. Bugünde yürütülen iftira kampanyalarının amacı milletimizin hassasiyetlerini kullanarak iktidar yolunu zahmetsizce açabilmektir. Suç örgütlerinden medet umacak kadar ilkesiz, sığ, ufuksuz bir muhalefet anlayışı vardır. Kendini kullandırmaya, ülke düşmanlarının değirmenine su taşımaya, milletin umutlarını küçük hesaplarına meze etmeye bu kadar gönüllü bir muhalefetin olduğu yerde, terör örgütlerine de, çetelere de gün doğuyor" şeklinde konuştu.