Haberler
Giriş Tarihi : 09-07-2021 18:10   Güncelleme : 09-07-2021 18:10

Erdoğan: Çözüm Sürecini Sonlandıran Biz Olmadık

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Diyarbakır'a gitti.

Erdoğan: Çözüm Sürecini Sonlandıran Biz Olmadık

Diyarbakır'ı ziyaret eden AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan burada yaptığı konuşmada çözüm süreci konusunda AKP'nin duruşunun hiç değişmediğini söyledi.

"Baldıran zehri de olsa -bu meydanda söyledim- içeriz dedim. İstismar ettiler ve sonunda tamamen yıktılar. Çukur eylemleri ile bölgede yaşayan insanlara tuzak kurdular. Bu tuzağa düşmediğiniz için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Bunlar Kürt düşmanı, insanlık düşmanı, coğrafyamızın, medeniyetimizin düşmanı" diyen Erdoğan, "HDP'nin İstanbul'da ve diğer şehirlerde CHP'ye verdiği destek ideolojik akrabalıktır. Çözüm sürecini biz başlattık, sonlandıran biz olmadık. Çözüm sürecini bunların art niyetleri gizli gündemleri sonlandırdı. Hiçbir zaman terörle aralarına mesafe koymadılar, meşru zeminde siyaset yapmayı düşünmediler" ifadelerini kullandı.

"Kobani'den kaçan kardeşlerimizden önemli bir kısmı hala ülkemizde yaşıyor. Her türlü riski göze alarak başlattığımız çözüm sürecinde ne yaşadığımızı siz gördünüz. Yeter ki akan kan dursun dedik, milletimizin her kökenden meşrepten insanı ile kardeş olsun dedik" diyerek çözüm sürecini savunan Erdoğan, "Hendekler, çukurlar açılırken, gencecik çocuklar ölüme gönderilirken saz çalıp slogan atanların derdi asla siz olmadınız. Kanı akıtılan mazlum Kürt kardeşlerimizin hakkını sormayacak mıyız?" diye konuştu.