Haberler
Giriş Tarihi : 26-10-2020 00:12   Güncelleme : 26-10-2020 00:12

Erdoğan İYİ Parti'nin Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

AKP Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti'nin kuruluş yıl dönümünü kutladı.

Erdoğan İYİ Parti'nin Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

İYİ Parti'nin 3. kuruluş yıldönümü İzmir'de düzenlenen etkinliklerle kutlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Bandosu'nun gösteri yaptığı etkinlikte, denizde vapurlardan meşaleler yakıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasında İYİ Parti'nin yola çıkış amacının "Millet" olduğunu belirterek,  "İYİ Parti, doğruyu alkışlar, yanlışa sözünü esirgemez. Bize göre olması gereken budur. Bunu yadırgayanlar olabilir, ama bizim siyaset anlayışımız budur.Çünkü, bizim siyasetimizin öznesi millettir" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Kutlama Mesajı

AK Parti Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’ye kutlama mesajı gönderdi.

Kutlama mesajında şu ifadeler yer alıyor:

“Sayın Meral Akşener… Nazik davranışınız için teşekkür ediyor, İYİ Parti’nin 3. yaşını gönülden tebrik ediyorum. İzmir’imizin ve ülkemizin farklı köşelerinden kutlama programınıza iştirak eden vatandaşlarımıza selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Siyasi yelpazenin farklı kanatlarında ülkemize ve milletimize hizmet eden partiler Türk demokrasisinin zenginliğini ve gücünü gösteren en önemli kurumsal yapılardır. Türkiye çok partili hayata geçtiği 1950’den bu yana yaşadığı çeşitli yol kazalarına rağmen muasır medeniyetler seviyesinin de üzerine çıkma iradesinden hiçbir şey kaybetmemiştir. Bilhassa son 18 yılda hayata geçirilen reformlar ülkemize demokrasinin kurum ve kurullarıyla yerleşmesine büyük katkı sağlamıştır. Vatandaşlarımıza birinci sınıf demokrasi kazandırma mücadelemiz TBMM’de temsil edilen siyasi partilerimiz destekleriyle devam etmektedir. Bugün 3. yaşını kutlayan İYİ Parti’nin de “önce millet-önce memleket” inancıyla bu sürece gereken katkıyı sunacağını inanıyorum."