Haberler
Giriş Tarihi : 31-03-2021 19:03   Güncelleme : 31-03-2021 19:03

Erdoğan Kastamonu Milletvekilini Ayvatoğlu İfadesine Çağırdı

Gazeteci Muhammed Vefa, AKP'li Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks aracı içinde uyuşturucu içtiği görüntülerin yayılmasının ardından Erdoğan'ın bu konu ile ilgili AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'yü yanına çağırdığını açıkladı.

Erdoğan Kastamonu Milletvekilini Ayvatoğlu İfadesine Çağırdı

AKP'li Kürşat Ayvatoğlu'nun lüks aracı içinde kokain çektiği görüntüler gündeme oturdu. Gazeteci Muhammed Vefa, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kürşat Ayvatoğlu krizi ile yakından ilgilendiğini ve talimatlar verdiğini söyledi. 

Ayvatoğlu'nun Kastamonu'dan Ankara'ya gelerek AKP'de siyaset yapmaya başlayan ve lüks aracında uyuşturucu kullanırken çekilen görüntüleri infial yaratmıştı. 

Gözaltına alınan Ayvatoğlu, "içtiğim pudra şekeriydi" diyerek yine gündeme oturmuştu.  Ayvatoğlu serbest bırakılıp tekrar gözaltına alındıktan sonra tutuklanmıştı. 

Daha sonra suçunu itiraf eden Ayvatoğlu'yla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve Binali Yıldırım'ın yakından ilgilendiği belirtildi. TV 5'te yayına katılan gazeteci Muhammed Vefa Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konu ile ilgili AKP Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'yü çağırdığını söyledi. 

AKP grup toplantısının basına kapalı gerçekleşeceğini ifade eden Vefa, AKP'nin soruşturma başlattığını söyledi.