Haberler
Giriş Tarihi : 04-03-2021 14:44   Güncelleme : 04-03-2021 14:44

Erdoğan'dan CHP'ye Bir Garip Eleştiri: Takur Tukur Belediyeler Çukur Mukur Yollar Çerçöp Mahalleler

Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin yönetimindeki belediyeler üzerinden CHP'ye yüklenirken garip ifadeler kullandı.

Erdoğan'dan CHP'ye Bir Garip Eleştiri: Takur Tukur Belediyeler Çukur Mukur Yollar Çerçöp Mahalleler

Partili Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'ndaki konuşmasında CHP yönetimindeki belediyelerin 25-30 yıl öncesine döndüğünü iddia ederek CHP'li belediyelere yüklendi. Cumhurbaşkanı sıfatıyla yerel belediyelere yüklenen Erdoğan, CHP'li belediyelerin tıkır tıkır çalıştıkları söylemlerine, milletin "Takur tukur belediyeler, çukur mukur yollar, çerçöp belediyeler" şeklinde cevap verdiğini öne sürdü.

Erdoğan, açıklamasında "Biz milletimizin mutlu ve müreffeh yarınlarını düşünürken şehirlerimizi yeni 25-30 yıl öncesine döndüğünü görmekten üzüntülüyüz. İstanbul ve İzmir başta olmak üzere CHP’nin yönettiği büyükşehir ve ilçe belediyeleri vatandaşa hakkıyla hizmet etmek yerine yeniden çöp, çukur, çamur devrini hortlamışlardır. Bir de utanmadan çıkıp ‘Tıkır tıkır çalışıyoruz’ demezler mi? Milletimiz de buna cevabını şöyle veriyor: ‘Takır tukur belediyeler, çukur mukur yollar. Çerçöp mahalleler çapçamur sokaklar" şeklinde konuştu.

İktidara gelmek isteyen muhalefetin daha belediye bile yönetemediğini iddia eden Erdoğan, "Lafa geldiğinde ülkeyi yönetmeye talip olanların temel belediye hizmetlerinin bile altından kalkamadığını’ savunan cumhurbaşkanı şöyle devam etti: “Seçimlerde bunlar, ‘Yıkmaya geliyoruz’ derken biz bir siyasi bir değişimi kast ettiklerini sanıyorduk meğer bunlar gerçekten şehirlerimizi temizliğiyle, yeşiliyle, yol su ve kanalizasyon altyapısıyla yıkmaya geliyorlarmış. Eski Türkiye görüntüleri olan çöp dağlarının yeniden ortaya çıkması, su tankerlerinin yeniden mahallelerde görülmesi, araçlardan çukurdan, yayaların çamurdan çıkamadığı yolların artması yıkım değil de nedir? İşin ilginç yanı AK Parti’nin yönetimindeki herhangi bir belediyede ortaya çıksa yeri göğü inletmek için hazır bekleyen çevrelerin bunlara lal, kör, sağır kesilmeleridir. Yalan yanlış her haberin üzerine atlayıp bizi linç edenlerin CHP’nin teşkilatların ve belediyelerinden akan rezaletlere sırtlarını dönmeleri gerçek niyetlerlini ortaya koymaktadır. Biz bunların gerçek yüzünü Gezi’de, 17-15 Aralık’ta, Cumhuriyet mitinglerinde, 15 Temmuz’da tankları alkışlarken gördük. Biz bunların gerçek yüzünü Boğaziçi meselesi başta olmak üzere çıkarlarına dokunduğumuz her yerde gördük. Bunların derdi milletin veya ülkenin hakkını hukukunu savunmak değil marjinal ve çarpık ideolojilerini toplumun tamamına dayatmaktır. Kendileri gibi düşünmeyenlere hakaret edenlere meydanı bırakmadık bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.