Haberler
Giriş Tarihi : 17-03-2021 14:14   Güncelleme : 17-03-2021 14:14

Erdoğan'ın İntihar Eden Korumasının 'Psikolojisinin Bozuk' Olduğu İddia Edildi

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı'nda görevli polis memuru M.A.B.’nin intiharı üzerine “Psikolojisi iyi değildi” denildi.

Erdoğan'ın İntihar Eden Korumasının 'Psikolojisinin Bozuk' Olduğu İddia Edildi

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevli M.A.B isimli polis memuru dün sabah saatlerinde intihar etmiş, M.A.B.’nin yaşamına son verdiği bilgisinin kamuoyuna yansımasından sonra olay büyük tepki görmüştü.

M.A.B.'nin intiharından sonra Emniyet’ten ilk bilgi verildi. Emniyetin verdiği bilgide polis M.A.B.’nin “Maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı” savunuldu.

Emniyet, M.A.B.’in intiharı üzerine çalışma başlattığını belirterek "Yapılan çalışmada; M.A.B.'nin olay yeri adreste yaklaşık olarak 4 aydır yalnız ikamet ettiği, Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı’nda Polis Memuru olarak görev yaptığı, M.A.B.'nin annesinin MS hastası olduğu, maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığı, bugün sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine, gece görevinden çıkan ve aynı mahalleden ikamet eden bilgi sahibi iş arkadaşı E. Y., F.K. ve Y.K.’nin ikamete geldikleri, kapıyı çalmasına rağmen açan olması üzerine çilingir marifetiyle içeri girdiklerinde, M.A.B.'nin salonda bulanan kanepeye diz üstü dayanmış vaziyette EKS olarak görmeleri üzerine 112 ye bilgi verdikleri, gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde EKS olduğunun anlaşıldığı, kanepe üstünde M.A.B.'nin yüzünün altında tabancanın olduğu görülmüş, ikamet içerisinde yapılan incelemede, kareli kağıt üzerine mavi tükenmez kalemle yazılmış, (...) bir sahifelik intihar notu bulunmuştur" ifadelerini kullandı.

Emniyetten yapılan açıklamanın ardından konuşma yapan CHP'li Murat Bakan, "Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinin hazırladığı bilgi notunu paylaşıp sebep 'maddi sıkıntılar' ve 'annesinin hastalığı' diyemezsiniz! Canına kıyan bu gencecik insan ardında bıraktığı notta neden intihar ettiğini yazdı! Sebep olanları 'ihbar' ederek gitti bu hayattan!" diyerek Emniyet'in açıklamasına tepki gösterdi.