Haberler
Giriş Tarihi : 28-03-2021 20:02   Güncelleme : 28-03-2021 20:02

Erkek Kardeşi Tarafından Öldürülen Hamile Kadının Cansız Bedeni Toprağa Verildi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde yol kenarında bıçaklanmış halde bulunan Suriye uyruklu İslim A. toprağa verildi.

Erkek Kardeşi Tarafından Öldürülen Hamile Kadının Cansız Bedeni Toprağa Verildi

Adana'nın Yalak Mahallesi yakınında erkek kardeşi tarafından bıçaklanarak yol kenarına atılan hamile kadın; tarlada çalışmaya gelen işçiler tarafından bulunmuş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Erkek kardeşi tarafından öldürüldüğü değerlendirilen Suriye uyruklu İslim A. bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Ceyhan Asri Mezarlığı’na getirilen tabutu, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin, Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekipleri taşıdı.

Ceyhan Belediye Başkanı Erdem, “Söyleyecek söz bulamıyoruz, kadın cinayetleri son bulsun. Bugün burada büyük bir üzüntü içerisindeyiz, genç bir kızımız vahşice katledildi. Kadın cinayetlerinin son bulmasını istiyoruz. Hayatının baharında yine genç bir kadın öldürüldü” dedi.

CHP Adana İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tekin de, “Olayın yaşanmasından bu yana konuyu ve olayların nedenini yakinen takip ediyoruz. Tam da İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı bu günlerde, kadınların sokaklarda, alanlarda haklarını aradığı, yüz yıllardır kazanılmış haklarının ellerinden alınmaması için mücadele ettikleri bu günlerde İstanbul Sözleşmesinde açık olarak düzenlenmiş hükümlere rağmen, namus, töre, gelenekler ve toplumun bakış açısının, şiddetin hiç bir gerekçesinin olamayacağını konusunu düzenlemişken İstanbul Sözleşmesi, İslim ismindeki kız kardeşimiz erkek kardeşi tarafından bir töre cinayeti, namus cinayetine kurban edildi. İslim 21 yaşında ve hamileydi, detayları çok net bilmesek bile daha sonra ortaya çıkacaktır. Kadınlar kendi yaşamları üzerinde söz sahibi olmak istiyorlar, kadınlar özgürce yaşamak istiyorlar. Toplumda şiddetin hiç bir şekilde hiç bir sebebi olamaz, bunu kabul etmiyoruz” diyerek kadın cinayetlerine tepki gösterdi.