Haberler
Giriş Tarihi : 23-09-2020 14:01   Güncelleme : 23-09-2020 14:20

Ersin Düzen'in Maaşı Tartışılmaya Devam Ediyor: TRT'den Açıklama Geldi

TRT, Fatih Altaylı'nın iddialarıyla tartışma konusu olan spor spikeri Ersin Düzen'e aylık 27 bin 500 TL ödeme yaptığını açıkladı.

Ersin Düzen'in Maaşı Tartışılmaya Devam Ediyor: TRT'den Açıklama Geldi

TRT ekranlarında uzun yıllardır seyirciyle buluşan Stadyum programının sunucusu Ersin Düzen'in maaşına dair tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. Her gün yeni bir isimden açıklamalar yapılan konuda TRT de sessizliğini bozdu.

Gün içinde çeşitli belgeler yayımlayan CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, gazeteci Fatih Altaylı'nın iddialarını doğrulayan bilgiler paylaşmıştı. Sertel'in açıklamalarına göre Düzen, TRT'den aylık 400 bin TL'den fazla bir gelir elde ediyor. Söz konusu açıklamalar şöyle:

"Ersin Düzen’in Şirketi’nin TRT stüdyolarını ve kameramanlarını kullanarak ve yanına üç eski futbolcuyu alarak gerçekleştirdiği Stadyum programı için aldığı ücreti üç yıl önce TRT açıklamıştı. Hüseyin Ersin Düzen i’in verilen listede program başına 34 bin 370 lira aldığı yazılı.

Ersin Düzen, haftada iki kez yaptığı programı üçe çıkardı. Böylece haftada 103 bin 100 TL fatura keserek parayı dış yapım olarak TRT’den tahsil etti. Bunu aylık olarak hesapladığınızda 412 bin 440 TL rakam ortaya çıkıyor.

TRT’nin bize yaptığı açıklamayı kamuoyu İle paylaştığımda Ersin Düzen beni mahkemeye vereceğini söylemiş ve Twitter üzerinden tehdit etmişti. Üç yıldır mahkeme zaptını bekliyorum ama malum Türk Adaleti ağır çalışıyor(!) Hakim huzuruna çıksak gerçekler ortaya çıkacak.

Ersin Düzen, bu paranın elbette hepsine el koymuyor. Yanında ki üç eski futbolcu, yeni yorumculara da dağıtıyor. Kimi duyuma göre, onlara ayda ortalama 30’şar bin, kimine göre 15’er bin lira verdiği söyleniyor. Bu rakamın onlar için çok az olduğu bir gerçek.

Zamanında milletvekili iken, özel iş yapması yasak olmasına rağmen Recep Tayyip Erdoğan’ın özel İzni ile TRT’de spor yorumu yapan FETÖ kaçağı Hakan Şükür’e 1 milyon lira civarında ücret tahsis edilmişti. Düzen’in yorumcuları ona göre daha az ücret alıyor. Şimdilik bu kadar."

Resim

TRT'den Açıklama

Aylık 400 bin lira aldığı iddia edilen spor spikeri Ersin Düzen ile ilgili TRT'den resmi açıklama geldi.

Kurumdan yapılan resmi açıklamada Ersin Düzen'e yeni yayın döneminde yapılan %10 artışla aylık 27.500 TL ödendiği bilgisi verildi.

Duyuruda 10 yıldır Stadyum programının moderatörlüğünü yapan Düzen'e bu ücret dışında başka bir ödeme yapılmadığı aktarıldı.

TRT'den yapılan açıklama şöyle:

TRT, maaş tartışmalarına son noktayı koydu: Ersin Düzen'le aylık 27.500 TL ödüyoruz