Haberler
Giriş Tarihi : 17-10-2020 16:37   Güncelleme : 17-10-2020 16:37

Eski AKP'li Belediye Başkanı: Afyon AKP İl Başkanı FETÖ'nün Kurbanlarını Toplayan Adam

Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Düzağaç Belde Belediye Başkanı AKP'li Muammer Işıklı, Afyon'a gelen il başkanının FETÖ kurbanlarını ve burslarını toplayan adam olduğunu ifade etti.

Eski AKP'li Belediye Başkanı: Afyon AKP İl Başkanı FETÖ'nün Kurbanlarını Toplayan Adam

AKP’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle partisinden ihraç edilmişti. Işıklı ihracıyla ilgili olarak, “Bana kumpas kuruldu. İl başkanı FETÖ’nün burslarını ve kurbanlarını toplayan adam. Beni AK Parti'den değil, AKP’den ihraç ettiler” ifadelerini kullandı.

Partisinden ihraç edilme kararını ‘kumpas' olarak değerlendiren Işıklı şu açıklamaları yaptı:

"Hakkımdaki usulsüzlük iddialarını kabul etmiyorum. Türkiye birinciliği almış bir adam nasıl usulsüzlük yapsın? Ben Afyon'un en çok çalışan belediye başkanıyım. Birilerinin önüne kesmek için alınmış bir karar ve kumpastır. Bunların zamanı geldiğinde açıklaması yapılacak. Beni bugün AK Partiden ihraç etmediler, AKP'den ihraç ettiler. Ben Recep Tayyip Erdoğan sevdalısı bir adamım ve onun yolunda ayrılmam ve başka partiye geçecek karakterde bir adam da değilim.

 Afyon'a gelen il başkanı FETÖ'nün burslarını ve kurbanlarının derilerini toplayan adam. Bunlar hizmet verilmesinden rahatsız olacaklar tabi. Biz 5 yılda ülkemize 350 milyon destek sağladık. Küçük bir belde de böyle hizmet vermek elbette birilerini rahatsız edecek. Biz hala davamızın arkasındayız”