Haberler
Giriş Tarihi : 18-02-2021 12:53   Güncelleme : 18-02-2021 13:00

Eski Fenerbahçeli Futbolcu Lugano: Derbiden Sonra Erdoğan'dan Mektup Aldım

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Lugano, 2009 yılında oynadıkları Galatasaray derbisinden sonra dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'dan mektup aldını itiraf etti. Lugano, mektupta Erdoğan'ın kendisine kötü bir örnek olduğunu belirttiğini söyledi.

Eski Fenerbahçeli Futbolcu Lugano: Derbiden Sonra Erdoğan'dan Mektup Aldım

2006 ve 2011 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen Diego Lugano, verdiği bir röportajda 2009 yılında Galatasaray ile oynanan ve olaylı geçen maçın ardından dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan'dan mektup aldığını itiraf etti. Lugano, söz konusu mektupta Erdoğan'ın kendisine 'kötü bir örnek' olduğunu söylediğini dile getirdi. 

Uruguaylı eski futbolcu, "İstanbul derbisi, hayal edilenin bile ötesinde bir gerginlik taşır. Uluslararası medyada daha az yer bulsa da, Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbinin sosyal, politik ve biraz dini bir yanı da vardır. Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbiler, duygusal açıdan da çok önemlidir. Benim karakterimi de geliştiren bir derbi oldu" şeklinde konuştu.

Söz konusu derbiyle ilgili de konuşan Lugano, "Ali Sami Yen'de oynadığımız bir maçta gerçek bir savaşla karşılaştım, 4 oyuncu kırmızı kart gördü. Hemen ardından tribünde insanlar çıldırdı, koltukları yaktı, cehennem atmosferi oluşturdu. Ertesi gün bizzat Recep Tayyip Erdoğan'dan bir mektup geldi, bana benim derbide kötü bir örnek olduğumu söylüyordu" ifadelerini kullandı.